Mescid-i Aksa’nın Özgürlüğü İçin Stratejik Planlama

Aşina Yayınları

Abdulfettah el-Awaisi

305,00 TL
219,60 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
85,40 TL
Mescid-i Aksa’nın Özgürlüğü İçin Stratejik Planlama Hakkında Bilgiler
Türü: İslami ve Tasavvuf Kitaplar
Sayfa Sayısı: 472
ISBN: 9786057264602
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
satis-icon
Satış Rakamları 78 adet satılmıştır.
Abdulfettah el-Awaisi
Abdulfettah el-Awaisi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Mescid-i Aksa’nın Özgürlüğü İçin Stratejik Planlama Kısa Özet

  Elinizde bulunan bu kitap, Abdulfettah el-Awaisi’nin yıllardır süren çalışma ve yayınlarından teşekkül eden bir eserdir. Pek çok akademisyen, bölge uzmanı ve kanaat önderince başyapıt olarak nitelendirilmektedir. Yılların birikimi ve mücadelesinin yer aldığı bu kitapta yalnızca mevcuda dair bilgilendirme yapmaktan kaçınılarak yepyeni bir teori ile uluslararası ilişkiler disiplinine önemli bir katkı sunulmaktadır. Arapçadan tercüme dilmiş bu eserin temelinde önemli bir soru bulunmaktadır: “Selâhaddîn Eyyûbî, 88 yıl sonra Kudüs’ün fethini gerçekleştirebilmişken Müslüman coğrafya 100 küsur yıl geçmesine rağmen neden hâlâ bu konuda birliktelik sağlayamamıştır?” Yazarın bu soruya cevabı 4+1 adımdan (4 analiz ve 1 özgürleştirme önerisi) oluşmakta, 6 kısım ve 15 bölümde açıklanmaktadır.

  Yusuf el-Karadavi:
  Prof. Dr. Abdulfettah el-Awaisi ve ekibi Kudüs meselesiyle ilgili olarak İslam Araştırmaları Akademisini kurup bu alanda aktif rol aldılar. Biz, Müslümanlar olarak davamızı anlatmakta yetersiz kaldık. Yahudiler ise zulme uğradıklarına, düşmanca tavırlarla karşı karşıya kaldıklarına ve Kudüs’ün kendilerine ait olduğuna insanları inandırmayı başardılar. Bu meselede bilgiyi, basını ve diğer araçları kullanarak tüm hakikatleri insanlara aktarmamız gerekiyor.

  Raid Salah:
  Prof. Dr. Abdulfettah el-Awaisi’nin başkanlığını yaptığı İslam Araştırmaları Akademisinin, İngiltere’de İslami çağrıyı temsil ettiğine inanıyorum. Bu eser de bunun bir ürünüdür…

  Prof. Dr. Vasfi Aşur Ebû Zeyd:
  Mescid-i Aksa’nın Özgürlüğü İçin Stratejik Planlama adlı bu eser, alanında neredeyse benzersizdir. Altı kısım ve on beş bölümden oluşan bu eser; otuz yıllık ilim, eğitim ve öğretimin hasadıdır. Analiz ettiği model ve adımların ışığında Beytülmakdis’in, bölgenin ve Orta Doğu’nun geleceğini okumaktadır. Derinlik açısından özgünlük ve yenilikçilik ile donatılmıştır. Alimler, uzmanlar, öğrenciler, eğitimciler ve hatiplerin yanı sıra konuya ilgi duyanların istifade edebileceği bir eserdir.

 • 2. Hamur

Mescid-i Aksa’nın Özgürlüğü İçin Stratejik Planlama Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.