sadsad x
asdasd
33,33 TL
26,33 TL
%21 indirim
Kazancınız
:
7,00 TL
Mer Şen Seğanen Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma-İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 152
ISBN: 9786052100363
Kapak: Ciltsiz
Takuhi Tovmasyan
Takuhi Tovmasyan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Mer Şen Seğanen Kısa Özet

    Takuhi Tovmasyan’ın büyük ilgi gören yemek kitabı Sofranız Şen Olsun ilk yayımlanışından yıllar sonra bu kez Ermenicede. Düğün-bayram sofralarının vazgeçilmezlerinden günlük yemeklere, tatlılardan tuzlulara, salatalara onlarca yemeğin akıcı, sohbet eder gibi bir üslupla yazıldığı Mer Şen Seğanen, geleneksel yemek kitabı kalıplarının ötesine geçerek, bugün artık *geçmiş* mertebesine erişmiş günlere götürüyor bizleri usul usul.

    Takuhi Tovmasyan'ın satırları arasında gezinirken, bir yandan onunla, yapmayı ve yemeyi çok sevdiği yemeklerin tarifleri, püf noktaları, alternatif sunumları hakkında hasbıhal ediyor, bir yandan da kulaklarınızda 1920'lerden 1950'lere İstanbul'un, Trakya'nın sesini duyuyorsunuz.

    Birinci Dünya Savaşı günlerinde Çorlu'dan Der Zor'a, Çatalca'ya, daha sonraki yıllarda ise İstanbul Yedikule'ye göçen Tovmasyan ailesinin hüzünlerine ve sevinçlerine ortak, dahası, sofralarına misafir oluyor, Çorlu'da bir çiftliğin temiz havasını, Yedikule veya Samatya sahillerinde denizin kokusunu çekiyorsunuz içinize. Mer Şen Seğanen, benzersiz bir okuma deneyimi vaat ediyor okuyucusuna.

Mer Şen Seğanen Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.