sadsad x
asdasd
20,00 TL
16,00 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
4,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Memleket Küçük Hikayeleri Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı Romanları
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 9786058191464
Kapak: Ciltsiz
Volkan Gemili
Volkan Gemili
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Memleket Küçük Hikayeleri Kısa Özet

  "CHP'nin 1938-1939 senelerinde Halkevlerine mensup genç yazıcılar arasında açtığı müsabakada kazanan on hikaye ve tahlilleri."

  Volkan Gemili Memleket Küçük Hikayeleri -Tenkid ve Tahlil- isimli bu ilk kitabında CHP'nin düzenlediği müsabakada ödül alan, ama unutulmaya yüz tutmuş on hikayeye ışık tutmakla kalmıyor hikayelerin ardındaki güdümlü/angaje edebiyat, kanon edebiyatı gibi gerçekleri de gün yüzüne çıkarıyor.

  Çözümleyici bir dil, tarafsız bir bakış açısı ve sorgulayan bir üslupla kaleme alınan ve benzerleri için ilkörnek teşkil edebilecek bu kitaptaki hikayelerin toplu olarak ortaya çıkarılmasının öncelenmiş olması onu daha da dikkate şayan kılan bir eser konumuna getiriyor.

  Memleket Küçük Hikayeleri -Tenkid ve Tahlil- edebiyatımızdaki ciddi boşlukları doldurma çaba ve isteğinin bir ön ürünü olduğunu ve bu yöndeki ufuk ve bilince sahip bir kalemin gözışığı damlalarından tekevvün ettiğini söylemekte de bir beis yoktur.

  - Fatih Çodur

  1938 1939 senelerinde Halkevlerine mensup genç yazarlar arasında açılan müsabakada kazanan 10 hikaye ilk kez gün yüzüne çıkıyor.

  Selim Şengil

  Naki Tezel

  Kemal Bilbaşar

  Sadi Günel

  Azize Tözen

  İ. Taylan

  Rıdvan Kipural

  Abdurrahman Orhun

  Süleyman Kaymaz

  Emin Tuğal

Memleket Küçük Hikayeleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.