sadsad x
asdasd

Mecmuatu'l Ahzab Büyük Dua Kitabı Şamua

Bahar Yayınları

Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi

290,00 TL
203,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
87,00 TL
Mecmuatu'l Ahzab Büyük Dua Kitabı Şamua Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Eğitimi Kitapları
Sayfa Sayısı: 559
ISBN: 9789754500356
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2019
Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi
Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Mecmuatu'l Ahzab Büyük Dua Kitabı Şamua Kısa Özet

   

  İncelediğiniz bu eser, bir dua kılavuzu ve seçme dualar mecmuasıdır. Bu kitabın ana kaynağı, merhum ve mağfur Gümüşhaneli Ahmed Ziyaüddin Efendi`nin Mecmuatü`l-Ahzab isimli dua kitaplarından seçilmiş ve alınmıştır. Gümüşhaneli Şeyh Ahmed Ziyaüddin Efendi Hazretleri, topladığı ve meydana getirdiği Mecmûatu`l-Ahzab isimli iki bin sahifeye yakın külliyatı, dikkatle gözden geçirmiş ve her bir duayı teker teker talebelerine de okutmuştur. Bu hizbler dikkat ve itina ile düzeltilmiş ve her bir duanın ismi ayrı ayrı yazılmıştır.

  Mesela: Hizbi Bahr, yani Denizde Okunacak Hizb, Hizb-i Nasr: Yardım İçin Okunacak Hizb. Hizb-i Ekber, Hizb-i Bahiye, Kenz-i A`zam, Hizb-i Nevevi, Hizb-i Konevi, Hizb-i Ebissuud, Hizb-i Mevlana. Hizb-i Suhreverdi, Hizb-i Masfun, Hizb-i İbni Meşiş gibi. Bazılan tarikatta muteber olan kitaplardan mübarek duaları bu kitaba eklemiştir. Bazı duaları da büyük alimlerin evlatlarından isteyerek bu dualara eklemiş ve topyekün iki bin sahifeyi aşkın bir dua hazinesi hazırlamıştır. Gümüşhaneli Merhum birçok şeyhlerin evradını da bu kitaplara toplamış ve en muteber olan virdlerini yazmıştır.

  Mesela: Şeyh Vefa, Şeyh Bekri ve Halveti. Onların çeşitli münacatlarını yazıp almıştır. Bütün bu dualar Peygamberimizin hadis-i şerifleriyle takviye edilmiştir. Bu hadislerin birçoğu Hz. Enes tarafından rivayet edilmiştir. Gavs-i Geylaniye, Mevleviye, Bedeviye, Rufaiye, Dusükiye, Kübreviye, Ekberiye, Halvetiye, Celvetiye, Sadiye, Gazaliye, Melamiye, Vahşiye, Suhreverdiye, Hamzeviye, Şabaniye, Gülşeniye, Sünbüliye, Uşşakiye, Gavsiye. Şazeliye ve Kaside-i Celcelütiye gibi önemli kaynaklar bu kitapta mevcuttur. Kaside-i Celcelütiye`yi Hz. Ali yazmış ve onda birçok hikmetler konulmuştur. Birçok alimlerin ve bilhassa meşayihin (büyüklerin) virdleri bu kitapta toplanmıştır. Üstün bilginler tarafından hazırlanan manalı dualar üç ciltlik kitapta yazılmıştır. İşte bu kitapların bir tanesini Hasan eş-Şazeli hazırladı. İkincisini Muhiddin-i Arabi, üçüncüsünü de mübarek Gümüşhaneli Merhum Ahmed Ziyaüddin Efendi hazırlamıştır. Ben de iki bin sahifeyi aşan Mecmuatul Ahzab isimli dua kitaplarının içinden özlü ve seçkin duaları inceleyerek ayırdım ve şu elinizdeki kitapta önünüze koydum. Sıraladığımız ve seçtiğimiz dualar, diğer dualar içerisinden seçilmiş ve öylece alınmıştır. Bu dualar ihlasla ve tam bir itikatla okunursa, mutlaka faydaları umulacak ve arzu edilen niyetlere inşallah kavuşulacaktır.

  Kusur ve hata kuldan, bağışlama Mevla`dandır. Tevfik ve hidayet de O`ndandır. Merhumun himmetini dilerken, din kardeşlerimin de bol bol faydalanmalarını dilerim.

  1 Recep 1407 Hicri

  Ahmet Faik Arslantürkoğlu

  İçindekiler;

  Dua ile ilgili Meseleler

  Dua Ayetleri

  Dua Hususunda Bazı Hadisler

  Abdest ile ilgili Dualar

  İman ile ilgili Dualar

  Namaz ile ilgili Dualar

  Zekat ile ilgili Dualar

  Oruç ile ilgili Dualar

  Hac ile ilgili Dualar

  Sıkıntıya Karşı Okunacak Dualar

  Hastalar ile ilgili Dualar

  Ölüm ve Cenaze ile ilgili Dualar

  Uyumak ve Rüya ile ilgili Dualar

  Mübarek Günlerde Okunacak Dualar

  Yolculuk ile ilgili Dualar

  Savaş ile ilgili Dualar

  Günlük Hayat ile ilgili Dualar

  Tesbih ile ilgili Dualar

  İstiğfar ile ilgili Dualar

  Tevekkül ile ilgili Dualar

  Tehlil ile ilgili Dualar

  Çeşitli Konulara Ait Dualar

  Zikir ile ilgili Dualar

  Selam ile ilgili Dualar

  Salat-ü Selam ve Salavat-ı Şerifeler

  Esma`ül Hüsna

  Kur`an-ı Kerim ile ilgili Dualar

  Mecmuatu`l-azhab`daki Kasideler

 • 1. Hamur

Mecmuatu'l Ahzab Büyük Dua Kitabı Şamua Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.