120,00 TL
93,60 TL
%22 indirim
Kazancınız
:
26,40 TL
Mavi Kubbe Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı Romanları
Sayfa Sayısı: 190
ISBN: 9786059790291
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Hüseyin Muharrem Arat
Hüseyin Muharrem Arat
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Mavi Kubbe Kısa Özet

  Hüseyin Muharrem Arat
  Bir yol anlatıcısıdır. İnsanın yeryüzü konukluğundaki yolunu, yolcululuklarını anlatır. Orada iki duyguyu gönlünün süzgecinden kaleme alır.

  Yaradan`a aşk ı ve yaratılana sevgisi hürmeti, Yurt dışında yaşaması onun vatan hasretiyle dolu yüreğinden dizelerine yansır. Bu nedenle bir yanı özlem, diğer yanı yerleşiktir.

  Allah ve Peygamber aşıklısı güzel gönlüyle, dilinden, ömründen eksik etmediği dualarla, düşündüren sözleriyle, yazdıklarıyla ömrünce yüreğinde biriktirdikleriyle ve çok sevdiği İrfan büyükleri değerli Mutasavvıf yazar Sayın Ömer Tuğrul İnançer’ in ve Mutasavvıf yazar Sayın Cemalnur Sargut ‘un eserlerini uzun yıllardır okuması, çalışması neticesin de İlim İrfan Deryası’nın gönlüne dolması hasebiyle ;

  Türk Tasavvuf Edebiyatı Şairleri’ne duyduğu derin ilgisi sevgisi Yunus Emre ve Niyazi Mısri, Pir Sultan Abdal, Mevlana, Şems Hazretleri vb. eserlerini yaşamına katması, okumaya devam ediyor olması gönlünden coşan, taşan duygularını kalemine yansıtır ve gönüllerimize ulaştırır. Çok sevdiği Niyazi Mısri’nin dizelerinde olduğu gibi
  * Katre nice anlasın
  Umman olan anlar bizi *
  Katre olan bizleri Derya olan sonsuza mana yolculuğuna çıkarır .
  Veya Yunus Emre Hazretlerin den bizlere seslenir
  * Hak bir gönül verdi bana,
  Ha demeden hayran olur.
  Bir dem gelir şadan olur,
  Bir dem gelir giryan olur. *
  Kah sevinçle, kah hüzünle ..

  *Mavi Kubbe * şiir kitabı Temmuz 2014 de ilk baskısı sokak kitapları yayınları tarafından yapılmıştır. Kısa sürede Okurları’nın beğenisi ile tekrar Mart 2016 da 2.Baskısı Akıl Fikir Yayınları tarafından hazırlanarak yeniden raflarda yerini almıştır. Belirttiğimiz gibi Sn. Arat çocukluğundan beri okumayı, yaşamı,doğayı, denizi, maviyi ,yeşili ,yağmuru yaratılmış tüm varlığa sevgisi ve hürmeti ,araştırmacı ve yeniliklere açık,meraklı ,ilgili sanat ve estetik öngörüsü aklı selim, zevki selim bakış açısının,aynı zamanda hayatı kucaklayan pozitif bakan gönül gözüyle, iç Dünyası’nın zenginliği donanımıyla yazdıkları bizlerle buluştu.
  Tasavvuf edebi ile yazdığı şiirler, dualar,güzel sözleriyle aslında kendi nefsin terbiye edişinin dışa vurumudur. Ruhu’nun manevi iklimine yolculuğudur. Manevi huzura tefekkür ettirir zarif üslubuyla. Duyduğu huzuru ailesi, dostları, sevdikleri ve okurlarıyla paylaşmayı sever.

  * Okumak bir deva,
  Anlamak bir şifadır *

 • 2. Hamur

Mavi Kubbe Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.