sadsad x
asdasd

Mantıku't-Tayr - Kuşların İlahisi

Sufi Kitap

Feridüddin Attar

75,00 TL
52,50 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
22,50 TL
Mantıku't-Tayr - Kuşların İlahisi Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf Mezhep ve Tarikat Kitapları
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 9786059778718
Kapak: Ciltsiz
Feridüddin Attar
Feridüddin Attar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Mantıku't-Tayr - Kuşların İlahisi Kısa Özet

  Bu kitap, Hz. Mevlana`nın "Attar yedi aşk şehrini dolaştı, bizse hâlâ bir küçük sokağın başındayız!" diyerek övdüğü bir İslam sûfi-şairinin şaheseridir. Bu eser, yine Hz. Mevlana`nın, "Ben söz söylemede Şeyh Attar`ın kulu kölesiyim! Ey dost, her ne söyledimse onu Attâr`dan duymuşum!" dediği bir üstadın kaleminden çıkmadır.

  Gülşen-i Raz`ın yazarı Şebüsterî, "Yüzlerce yıl geçer de Attâr gibi bir şair gelmez!" der. Hüsn-ü Aşk`ın yazarı, dahî şairimiz Şeyh Galib de ilhamını Attâr`dan aldığını söyler.

  Hz. Attar, bu eseri yazmak için şairliğini bir araya getirerek tasavvuf edebiyatında yepyeni bir çığır açtı.

  Batı dillerinin hemen hemen hepsine defalarca tercüme edilen, dünyanın pek çok diline aktarılan ve bütün insanlığa seslenen bu eser, herkesi etkileyen kendine özgü çok çarpıcı bir özelliğe sahiptir. Dünyanın seçkin aydınlarının sık sık göz atmak ihtiyacı duydukları bir başucu kitabıdır. Büyük psikolog ve psikiyatristlerin de insan ruh ve karakterini anlamak için kullandıkları bir kaynak eserdir.

  Bu kitabın en önemli özelliği, insanı eski hâlinde bırakmaması ve okuyucusunu gönül adamlığı yolunda ilerlemeye yönlendirmesidir.

Mantıku't-Tayr - Kuşların İlahisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.