Manolya & Megaloman

40 Kitap

Elif Can

198,00 TL
132,66 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
65,34 TL
Manolya & Megaloman Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 304
ISBN: 9786258366815
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
Elif Can
Elif Can
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Manolya & Megaloman Kısa Özet

  Gezi, sanat ve ku¨ltu¨r silsilesine kapılan Manolya hep bulamadığı ve asla arayışlarının son bulmayacağı bir seru¨vendedir.. Hu¨zzam makamının buruk sevincini yaşayan Megaloman. Bu sevinçle diğer makamlarada ilgi duymuştur hep. (Çargah Makamı, Buselik

  Makamı, Rast Makamı, Uşşak Makamı, Hicaz Makamı, Uzzal Makamı, Hu¨mayun Makamı, Zirgu¨leli Hicaz Makamı, Neva Makamı, Tahir Makamı, Bayati Makamı, Muhayyer Makamı, Hu¨seyni Makamı, Basit Suzinak Makamı) 

  Manolya: Ne ben Cemal Su¨reya`yım ne de sen Aşık Veysel. Şiirlerle yazılmıyor şarkılarla aranmıyor kaybedilenler. Ahh! Megaloman söyleyenin duyduğu coşkuyu başkasında uyandıran, en gizli du¨şu¨nceleri canlandıran şeyin bir tu¨rku¨nu¨n neresinde bulduğumu ne o zaman anlayabildim ne de şimdi biliyorum. Tu¨rku¨ söyleyenin sesi miydi bu yoksa tutkumdan kopup gelen nutku muydu ? O konuda Hiçbir fikrim yok Aytmatov misali; "Tek bildiğim tu¨rku¨su¨ne gönu¨l yaslanır.."

  Şegaf Hanım: O mecruh ezgide geçtiği gibi sazında gerdiğin tel kalbimde kırılmadı.

  Megaloman: Ne ben Aşık Veysel`im ne de sen Cemal Su¨reya. Şarkılarla aranmıyor şiirlerle yazılmıyor. Ahh! Manolya içimde sanki hep aynı şarkıyı çalan bir laterna. Cancağızım basma perdeme bir çiçek de sen olsaydın. Acem kızım kaçarken yangın merdivenlerine keşke grapon kağıtları assaydın. Elindeki divit kalemine, şiirlerine gönu¨l veremediğim keşke her dörtlu¨ğu¨ne beni yazmasaydın..

  Su¨veyda Bey: "Sözu¨nde gerdiğin tel kalbimde kırılmadı."

 • 2. Hamur

Manolya & Megaloman Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.