sadsad x
asdasd

Mahallede Kaybolma Diye

Can Yayınları
15,50 TL
9,92 TL
%36 indirim
Kazancınız
:
5,58 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Mahallede Kaybolma Diye Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 120
ISBN: 9789750739965
Kapak: Ciltsiz
Patrick Modiano
Patrick Modiano
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Mahallede Kaybolma Diye Kısa Özet

  Yazar Jean Daragane, Paris karmaşasını ardında bırakıp inzivaya çekildiği bir hayat yaşar. İnsanlardan mümkün olduğunca uzak durduğu, nadiren dışarı çıktığı bir düzen kurmuştur kendine.

  Eylül ayının sıcak bir gününde Daragane'ın huzur dolu dünyası, hiç tanımadığı birinden gelen tehditkâr bir telefonla altüst olur. Arayan kişi bir yabancıdır ve yazara, onun eski bir telefon rehberini bulduğu söyleyip, rehberdeki bir isim hakkında bilgi almak ister. Yabancıyla yüz yüze gelmeyi kabul eden Daragane, rehberdeki bu isimle ilgili hiçbir şey hatırlamaz. Oysa eldeki veriler, kesin bir şekilde geçmişte hayatlarının kesiştiğini göstermektedir.

  Bir anda kendini bu gizemli yabancıyla onun güzel ve narin genç yardımcısının hayatına dolanmış bir halde bulan Daragane, münzevi yaşantısını bir kenara bırakıp iç dünyasının derinlerine gömülmüş ağır bir travmayla yüzleşmeye zorlanır.

  2014 Nobel Ödüllü Patrick Modiano bu nostaljik, duyarlı ve şiirsel romanında, büyüleyici kurgusu ve benzersiz atmosferiyle unutuşun derinlerine iniyor.

  *Canlı, zeki, incelikli ve girift… Yeni Roman akımı kadar ‘Yeni Dalga’nın karafilmlerini de andırıyor.*

  Boyd Tonkin, Independent

  *Romandaki kesintisiz keşifler Proust’u andıran bir tavırla, en saplantılı ve büyüleyici kayıp zaman arayışlarından biri haline geliyor.*

  Jérôme Garcin, Le Nouvel Observateur

Mahallede Kaybolma Diye Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.