sadsad x
asdasd
119,00 TL
82,11 TL
%31 indirim
Kazancınız
:
36,89 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Madde Bağımlılığı Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 436
ISBN: 9786054949335
Kapak: Ciltsiz
İ. Tayfun Uzbay
İ. Tayfun Uzbay
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Madde Bağımlılığı Kısa Özet

  Çalışmalarını deneysel nöropsikofarmakoloji alanında sürdüren Prof. Uzbay'in bu alana özgül 8 adet Türkçe ve 1 adet İngilizce kitabı, 3'ü uluslararası 25'i ulusal 28 kitap bölümü ve SCI'da yer alan dergilerde 100'den fazla bilimsel makalesi yayınlanmıştır. Yayınlarına uluslararası düzeyde 2000'den fazla atıfta bulunulmuştur.

  Roche Tıp Araştırma Ödülü (1994), Eczacılık Akademisi Bilim Ödülü (2005), Prof. Dr. Rasim Adasal Bilim Ödülü (2005) ve Popüler Bilim Ödülü (2007) sahibidir.

  Şizofreni hastalığının oluşumu, tanısı ve tedavisine yönelik olarak ilaç adayı üç molekülün incelemeli patentini almıştır. Bu alandaki araştırmaları Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından "Yeni Buluşlar Şerit Rozeti" ve "Karargah Üstün Hizmet Ödülü" ile taltif edilmiştir.

  Prof. Uzbay ayrıca Alkol ve Madde Bağımlılığı'na yönelik önemli bilimsel çalışmalar ve yayınlar yapmıştır. Toplumu madde bağımlılığı konusunda bilinçlendirmek ve eğitmek amacıyla çeşitli okullarda ve sivil toplum örgütlerinin organize ettiği toplantılarda doğrudan topluma yönelik 200'den fazla gönüllü konferans vermiş, yazılar yayınlamıştır.

  Prof.Dr. Tayfun Uzbay İngilizce bilmektedir, evlidir ve bir çocuk babasıdır.

Madde Bağımlılığı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.