65,00 TL
48,75 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
16,25 TL
Macellanya’da Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9786051711683
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Jules Verne
Jules Verne
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Macellanya’da Kısa Özet

    Macellanya, Amerika`nın güneyinde, Ateş Topraklarında resif ve adalardan oluşan bir bölge. Bu topraklarda yerlilere yardım ederek özgürlük aşkıyla yaşayan ve "Ne Tanrı ne de efendi!" diyen Kaw-djer adında gizemli bir adam da bulunmakta.

    Macellanya aynı zamanda fırtınalar bölgesi. Yeni bir koloni kurmak için Amerika`dan yola çıkan gemi de bu şiddetli fırtınalardan birine yakalanır ve içindeki göçmenlerle birlikte kayalıklara çarpıp parçalanır. Yerlilerin kurtarıcısı olan Kaw-djer göçmenlere yeni bir yaşam kurmaları için yardım edecektir. İnsanın dayattığı her türlü kuraldan kaçmaya çalışırken kendisine ıssızda gözlerden uzak bir hayat kuran Kaw-djer, koloninin yeni topraklarında büyük bir sınav verir.

    İnsanın nankörlüğü, kıskançlığı ve içindeki şiddeti maceralarla betimleyen politik ve felsefi bir roman olma özelliğini koruyor Macellanya`da. Bununla birlikte coğrafi, tarihsel ve ekolojik bir okumayı mümkün kılıyor. Altın arayıcılığından sömürgeleştirme politikalarına dek pek çok başlık çıkarılabilecek bu roman distopya özellikleri de taşımakta.

  • 2. Hamur

Macellanya’da Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.