sadsad x
asdasd

Lou - Özgür Bir Kadının Öyküsü

İmge Kitabevi Yayınları
13,00 TL
10,53 TL
%19 indirim
Kazancınız
:
2,47 TL
Lou - Özgür Bir Kadının Öyküsü Hakkında Bilgiler
Türü: Biyografi-Otobiyogafi Kitapları
Sayfa Sayısı: 108
ISBN: 9789755335377
Kapak: Ciltsiz
Françoise Giroud
Françoise Giroud
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Lou - Özgür Bir Kadının Öyküsü Kısa Özet

    Üstün bir zekaya, olağanüstü bir güzelliğe sahip olan Lou Andreas Salome, 1861'de St. Petersburg'da doğdu. Döneminin önde gelen düşünür ve sanatçılarını baştan çıkaran kadınlardan biri oldu. Nietzsche, Rainer Maria Rilke, ona delice tutundular. Freud onun çekiciliğine kendini kaptırmıştı. Şaşırtıcı olan, erkeklerle birlikteliği sevdiği halde otuz beş yaşına kadar onların kendisine tensel olarak yaklaşmalarına izin vermemesiydi. Bu, erkeklerin cesaretini kırmaktan çok, Nietzsche'de olduğu gibi, onları deli ediyordu.
    İlginç olan, bütün dillerde Lou'ya pek çok sayfa ayrılmasına rağmen, erkeklere karşı bu tutumunun aydınlığa kavuşmayan karanlık bir nokta olarak kalmasıydı. Françoise Giroud, Lou, Özgür Bir Kadın'ın Öyküsü'nde, onun hastalıklı iffet duygusunu açıklayabilecek bir sav ileri sürüyor. Lou aşk ziyafetlerinin oburu olarak, ömrünün sonuna kadar bu açlığı fazlasıyla kapattı, hem de hep kendisinden oldukça genç erkeklerle.
    Lou Andreas Salome, bir yazar; yaşadığı Almanya'da çok saygın bir psikanalist... Avrupa'nın ilk özgür kadınlarından biri... Kalemi ona maddi bağımsızlık ve sosyal konum sağladı. Ama asıl başyapıtı, bizzat kendisiydi.

Lou - Özgür Bir Kadının Öyküsü Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.