Linux Komut Satırı

Abaküs Kitap

Kemal Demirez

100,00 TL
71,00 TL
%29 indirim
Kazancınız
:
29,00 TL
Linux Komut Satırı Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786059129398
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2022
Kemal Demirez
Kemal Demirez
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Linux Komut Satırı Kısa Özet

  Linux’cunun Alet Çantası!

  Linux işletim sistemini öğrenmek isteyenler ya da bu sistem hakkında bilgisi olup da tecrübesini artırmak isteyen kişilerin en önemli sıkıntısı derli toplu bir kaynak bulabilmektir. Elbette internet üzerinde ya da basılı olarak birçok kaynak bulabilirler fakat güncel ve sade bir anlatımı olan bir başvuru kaynağı her zaman bulunamayabiliyor.

  Bu kitap bu alandaki açığı kapatmak ve kullanıcıların ihtiyacını karşılamak adına hazırlandı. Kitapta olabildiğince sade ve net bir anlatımı tercih edildi. Daha çok Linux komut satırı, dolayısıyla Linux komutlarının kullanımını örneklendirmeye ve en işe yarar komutlar anlatılmaya çalışıldı. Linux işletim sistemini etkin kullanmak ve ayrıca siber güvenlik alanında ilerlemek isteyen kişilerin de Linux bilgisini pekiştirmek için bu eserin yardımcı olacağı inancındayız.

  Kitapta Kali Linux dağıtımının kullanılması beni ilk cezbeden nokta oldu. Konu zenginli­ği ve sade-anlaşılır bir anlatım olmuş. *Herkes için* ifadesi bu kitap için tam yerinde ola­caktır.

  - İsmail Saygılı
  Bilgi Güvenliği Uzmanı

  *Ülkemizdeki en büyük Türkçe kaynak eksikliklerinden biri tartışmasız Türkçe Linux kay­nağıdır. Linux, birçok altyapı ve bütünleşik mimarinin bel kemiğini oluşturmasına rağmen kaynakların bu denli az oluşu, bu sistemleri doğru bir şekilde yönetemiyor olmamızın te­mel nedenini oluşturmaktadır. Kemal Hoca, bu eksikliği fark etmiş ve pratik yönelimli gü­zel bir kaynak hazırlamış. Gerek siber güvenlik gerekse de sistem uzmanlığı alanların­da çalışmak isteyen veya kendini bu alanlarda geliştirmek isteyen arkadaşlar için sürekli çantalarında bulunması gereken bir kaynak...*

  - Eyüp Çelik
  Siber Güvenlik Birim Yöneticisi&Siber Güvenlik Danışmanı
  Cyber Security Delivery Manager&Cyber Security Consultant

  - Bash ve Linux Komut Satırı
  - Düzenli İfadeler
  - (Regular Expressions)
  - Sed ve Awk
  - Vim Editör
  - Network Komutları
  - SSH Servisi
  - WGET ile Dosya İndirme
  - Zamanlanmış Görevler
  - LOG Dosyaları
  - Dosya İşlemleri
  - Disk İşlemleri

 • 1. Hamur

Linux Komut Satırı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.