sadsad x
asdasd

LGS Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 942 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


1 2 3 .... 8 9 10
Toplam 942 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 8 9 10

LGS 2020 Ne Zaman ?

Liselere Geçiş Sınavı LGS 2020 tarihi 20 Haziran 2020 olarak açıklandı. Covid 19 sürecinde yaşanacak önemli gelişmelerin olması durumunda yeni bir karar alınırsa bu karar yeniden duyurulacaktır.

LGS Kitapları

Her sene bir milyonun üzerinde öğrenci LGS sınavına girmektedir. Büyük bir yarış maratonu içinde kendilerini bulan 8. sınıf öğrencileri liseye geçiş sınavıyla bir üst eğitim basamağına geçiş yaparlar. Sene içerisinde sıkı ve düzenli çalışan, ailesinin desteğini gören, motivasyonunu ve heyecanını koruyan öğrenciler bu sınavda başarılı olmaktadır. Öğrenciler kendilerine uygun olan iyi kitaplarla buluştuğunda başarı onlara çok yakın olacaktır. LGS kitaplarının çeşitli türlerinden çalışmaları öğrenciler için yararlı olacaktır. İnceleyebilecekleri türler LGS konu anlatımlı kitaplar, LGS soru bankası kitapları, LGS denemeleridir.

LGS Sınavı

 LGS sınavı, öğrencilerin başarılı olmaları durumunda Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Anadolu Teknik Programları ve Özel Program ve Proje Uygulayan Ortaöğretim Kurumlarında eğitim görmeye hak kazandıkları bir sınavdır. Sözel ve sayısal iki bölümden oluşan bir sınavdır. 90 sorudan oluşan iki oturumda yapılan LGS sınavının 1. oturumunda Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil dersleriyle ilgili sorular yer almaktadır. LGS sınavının ikinci oturumunda ise Matematik ve Fen Bilimlerinden öğrenciler sorumludur. LGS sınavında öğrencinin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz yapma, eleştirel düşünme, bilimsel süreç ve benzeri becerilerini ölçecek nitelikte sorular sorulduğu için bu becerileri geliştiren LGS kitaplarının alınması gerekir.

LGS Kitap Önerileri

  Öğrenciler LGS sınavında başarılı olmak, hayallerindeki lisede eğitim görmek istiyorlar. Anne ve babalar da neredeyse çocuklarıyla birlikte bu maratonda yarışıyor. Ailelerin çocuklarıyla birlikte heyecan yaşadığı bir sene oluyor. Çocuklarının iyi bir eğitim görmesini istiyorlar. Çocuklarının doğru kitaplarla sınavlara çalışmasını arzu ediyorlar. Piyasada çok sayıda kitap olduğu için hangi kitabın çocukları için doğru olduğunu seçmekte zorlanıyorlar. LGS kitaplarını seçerken dikkat edilmesi gereken bilgileri onlarla paylaşıyoruz: Öğrencinin düzeyinin belirlenmesi gerekir, ona uygun kitap seçiminde en başlıca kriter budur. LGS kitaplarını satın alırken kitapların yeni sınav sistemine uygunluğu kontrol edilmelidir. Genel tekrar testleriyle öğrendiklerini pekiştiren kitaplara başvurulabilir. Ezberci kitaplara karşın konuyu kavratan kitaplar önceliğiniz olmalıdır. Soruların çözümlerini görmek için soru çözümlü kitapları tercih etmek size yardımcı olacaktır. Konu çalışmak için video destekli kitaplar öğrencilerin ilgisini çekecektir. Farklı soru tiplerine, özgün sorulara yer vermeye cesaret eden kitaplardan yararlanılmalıdır. Kitabı hazırlayan kişinin özgeçmişi, bu konudaki çalışmaları, uzmanlığı araştırılmalıdır. Verdiğimiz bu ipuçlarıyla en iyi LGS sınav kitaplarına ulaşabilirsiniz. LGS sınav kitapları hazırlayan başlıca yayınevleri:  Tonguç Akademi, Karekök, Koray Varol Akademi, Editör, Hız, Palme, Benim Hocam, Sınav yayınlarının kitapları incelenebilir.

 

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.