150,00 TL
100,50 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
49,50 TL
Latife Hanım Hakkında Bilgiler
Türü: Önemli Olaylar ve Biyografi ve Otobiyografi Kitapl
Sayfa Sayısı: 472
ISBN: 9789750845147
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
İpek Çalışlar
İpek Çalışlar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Latife Hanım Kısa Özet

  Latife Hanım’ın hayat hikâyesi
  Türkiye’nin kadınlarının hikâyesidir.

  O, artık siyah beyaz fotoğraf karesindeki unutulmuş kadın değil, trajediye dönüşen benzersiz bir aşkın da kahramanı. Zekâsıyla, fikirleriyle, piyanoda çaldığı ezgilerle Mustafa Kemal’i büyüleyen *İzmirli Kız*, Sorbonne’da hukuk okuyan, kadınların medeni ve siyasi hakları için yılmadan çalışan, modern Türkiye’nin yaratılmasında önemli bir rol oynayan, çağının cesur öncüsü.

  Evliliği süresince eşinin yaveri gibi çalışan Latife Hanım kadınların adım bile atmadığı TBMM’ye seçilmiş bir mebus sıfatıyla girmek için mücadele verdi. İki buçuk yıl süren evlilikleri noktalanınca, entelektüel ve siyasi kimliği ile Türkiye’deki değişimin habercisi olarak izlenen Latife Hanım unutuldu.

  Mustafa Kemal Atatürk - Mücadelesi ve Özel Hayatı ve Halide Edib kitaplarının yazarı İpek Çalışlar’ın kaleminden Latife Hanım yayımlandığında büyük bir yankı uyandırdı ve PEN Yazarlar Derneği Duygu Asena Ödülü’nü aldı.

  Gözden geçirilmiş yeni baskısıyla, tamamı belgelere dayanarak titizlikle hazırlanan bu biyografik eser aynı zamanda Türkiye’nin kadınlarının hikâyesi.

 • 2. Hamur

Latife Hanım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.