sadsad x
asdasd

L. Auguste Blanqui'nin Devrimci Teorileri

Otonom Yayıncılık

Alan B. Spitzer

52,00 TL
39,00 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
13,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
L. Auguste Blanqui'nin Devrimci Teorileri Hakkında Bilgiler
Türü: Felsefi Akım Kitapları
Sayfa Sayısı: 197
ISBN: 9789756056547
Kapak: Ciltsiz
Alan B. Spitzer
Alan B. Spitzer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • L. Auguste Blanqui'nin Devrimci Teorileri Kısa Özet

    Bu kitap hayatının neredeyse otuz kırk yılını hapishanelerde ve dışarıda olduğu çok kısa sürede de sokaklarda ve barikat savaşlarında geçiren politik bir devrimcinin kuramsal ve politik yaşamının günümüze bıraktığı unutulmuş mirasına dair bir anlatıdır.

    Devrimci tarih doğruları ve yanlışlarıyla devrimci önderlerine her zaman sahip çıkmıştır. Blanqui devrimci tarihin bilinçaltına atılarak unutulan ve unutturulan devrimci bir hayattır. Oysa Blanqui hala geçmişteki geleceğin deneyimi olarak duran Paris Komününün politik sorumlusudur ve bu onuru taşıyan devrimci bir figürdür. 1832de yargılandığı mahkemede mesleği sorulduğunda hani şu emeğiyle yaşayan ve politik haklardan mahrum otuz milyon Fransızın sınıfından bir proleter olduğu yanıtını vererek proleter kavramını politikleştiren ilk devrimcidir.

    Blanqui örgüt kadro ve iktidar perspektifinin ilk kurucularındandır. Unutulmuş böyle bir devrimciyi hatırlamak ve hatırlatmak bütün devrimcilerin vefa borcudur. Blanqui üzerine yazılmış olan nadir çalışmalardan biri olan bu kitap onu hatırlayan ve hatırlatan bir vefadır.

L. Auguste Blanqui'nin Devrimci Teorileri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.