sadsad x
asdasd

Kutsal Kitapların Sümer ve Babil'deki Yansımaları

Çıra Yayınları
16,00 TL
8,00 TL
%50 indirim
Kutsal Kitapların Sümer ve Babil'deki Yansımaları Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 162
ISBN: 9786057901606
Kapak: Ciltsiz
Seyithan Aydemir
Seyithan Aydemir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kutsal Kitapların Sümer ve Babil'deki Yansımaları Kısa Özet

  Ünlü Sümerolog Samuel Noah Kramerin yazdığı *Sümerler* ve *Tarih Sümerde Başlar* kitaplarıyla tanıştım. Orada bulunan Tufan Olayı ve Eyyub’un Hikayesi’nin Kutsal kitaplarla olan benzerlikleri beni derinden etkiledi ve beni daha çok Sümerleri ve Babillileri araştırmaya sevk etti. Bu konuda Samuel Noah Kramer’in Kutsal kitapların Kökeninin Sümerde olduğu fikri beni pekte tatmin edemiyordu.

  Sümerleri incelerken Sümer Dini ve mitolojisinin Kur’an’la benzerliği benim için gün geçtikçe daha çok ortaya çıkmaya başladı. Bu düşünce beni elinizde bulunan, Bilimsellik İddiasını taşımadan yazdığım basit çalışmayı yapmaya itti. Bu çalışma bu benzerliklerin sadece bir kısmını ihtiva etmektedir. Amacım, var olan gerçekleri kendi açımdan insanlara ulaştırmaktı. Zira Allah, Bakara Suresi: 6-7. Ayetlerde şöyle buyurmaktadır: *Şüphesiz, inkar edenleri uyarsan da, uyarmasan da, onlar için fark etmez; inanmazlar. Allah, onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir; gözlerinin üzerinde perdeler vardır. Büyük azab onlar içindir.* Kalpleri Allah’tan korkarak titreyenlerle gerçekleri paylaşmak istedim.

  Bu konuda yazılmış bir esere pek rastlamadım. Yazılanlar varsa da Kramer'in ve Jean Bottero'nun tezlerini destekler mahiyette yazmışlardı. Çabam, bundan sonra yazacak olanlara bir kıvılcım olacaktır, bu bağlamda kitabın dili sade ve basit olmasına özen gösterdim.

  *Zubur* kavramı, kur’an’da geçmekte; Tevrat, İncil ve Zebur'un dışındaki geçmiş ümmetlerin *Hikmet Dolu Kitapları* anlamını içeren *Zuburil Evvelin* kavramının geçtiği, ayrıca Şuara Suresi’nin ilgili ayeti: *Kur’an’ın temel ilkeleri, daha önceki ümmetlerin kutsal kitaplarında da yer almıştı.*

Kutsal Kitapların Sümer ve Babil'deki Yansımaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.