sadsad x
asdasd

Kuşadası Kent ve İnsan Söyleşileri - 2

Kalkedon Yayıncılık

Şenol Eskin

35,00 TL
25,20 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
9,80 TL
Kuşadası Kent ve İnsan Söyleşileri - 2 Hakkında Bilgiler
Türü: Anı Mektup ve Günlük Kitapları
Sayfa Sayısı: 363
ISBN: 9786054979400
Kapak: Ciltsiz
Şenol Eskin
Şenol Eskin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kuşadası Kent ve İnsan Söyleşileri - 2 Kısa Özet

  Zamanın hızla akıp geçtiği ve bir önceki yaşamın/anıların anlamsız gibi durduğu bir dünyada, yine de ortadan kaybolmaya yüz tutan şeyleri (kişisel tarihleri ve objeleri) korumaya çalışan/kayıt altına alan yerel tarih çalışmalarının önemsenmesi gerekiyor. Bu çalışmalar öncelikle bizim insan olarak biriktirdiğimiz yerel kültürü evrensele bağlayan kanallardır. Yerel tarih çalışması yapanlar geçmişin farklı dünyasını kaydetmek ve bugün için anlaşılır kılınmasına yardımcı olmak gibi bir görevi de yerine getirmektedir. Ve bugünün dünyası da yarın "farklı bir dünya" olacak ve yine yerel tarihçiler tarafından kayıt altına alınarak bir sonraki dünyanın insanlarına aktarılacaktır. Biriken ise, insanın tarihidir…

  (…) İlkel toplumda kadınların toplulukta güçlü konumda olduğu bilinir. Köleci Toplum`dan itibaren sınıflı toplumlara geçilmesiyle birlikte kadınlar, toplumda ikincil duruma düşmüşlerdir. Bu durum, kadının özellikle ailede yükünü ciddi biçimde arttırmıştır. Kadının evde ve savunmasız oluşu, aynı zamanda onu kolay yutulan lokma haline getirmiştir. Yani savaşlarda ve çatışmalarda en çok acı çeken, zulme ve tecavüze uğrayan (çocuklarla birlikte) kadın olmuştur. "İnsanoğlu çok dayanıklıdır" denir ya, kadının çektiği acı ve zorluklar bir biçimi ile bu kitaptaki anlatımlara da yansıyor.

  Bundan dolayıdır ki kadın söyleşilerinden oluşan bu kitabımı; Köleci Toplum`dan bu yana en çok acı çeken, ailenin ve topluluğun yükünü omuzlayan, modern çağda da durumunda ciddi bir değişiklik olmayan kadınlarımıza armağan ediyorum.

  - Şenol Eskin

Kuşadası Kent ve İnsan Söyleşileri - 2 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.