sadsad x
asdasd

Kurtuluş Savaşı’na Destan

Karina Yayınevi

Sıtkı Tatar

20,00 TL
14,40 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
5,60 TL
Kurtuluş Savaşı’na Destan Hakkında Bilgiler
Türü: Şiir Kitapları
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9786257025591
Kapak: Ciltsiz
Sıtkı Tatar
Sıtkı Tatar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kurtuluş Savaşı’na Destan Kısa Özet

    Osmanlı İmparatorluğu 30 Ekim 1918 tarihinde imzalamış olduğu Mondros Mütarekesi ile Trakya, Ortadoğu toprakları ile birlikte Anadolu’daki topraklarının yarısından fazlasını kaybediyordu. İtilaf Devletleri lüzumu halinde istediği yeri işgal etme yetkisine sahipti. Bu antlaşma ile sahipsiz bir devlet oluşmuştu. Halkın iradesi dışında bir durum meydana gelmişti. İşte Mustafa Kemal Paşa bu iradeyi görmüştü.

    Karadeniz’deki asayişsizliği bahane eden İngiltere, bölgeyi işgal edeceğini bir nota ile bildirdi. Asayişin normale dönmesi için bölgeye Mustafa Kemal Paşa görevlendirildi. Bu görev Paşa’nın gelecekte neler yapılması gerektiğini göstermesi açısından bir şanstı.

    Mustafa Kemal Paşa bundan sonra bir destana imza atmıştır. Bu destan, Ergenekon’dan sonraki ikinci destandır. Mondros’tan Cumhuriyet’in kuruluşuna kadar geçen süreyi, 790 dörtlükle(kıta), şiirle, günbegün bu tarihi şiirsel bir dille okuyacaksınız. Türk edebiyatında 6+5’lik koşma şeklinde yazılmıştır. Kurtuluş Savaşı hikâyesi, hece vezniyle bu denli etkileyici biçimde şiirsel olarak ilk defa yayınlanmaktadır. Akıcı bir Türkçe ile yazılan dizeleri okurken, o günleri hissedeceksiniz.

Kurtuluş Savaşı’na Destan Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.