sadsad x
asdasd

Kurtuluş Savaşı Üçlüsü 3 - Vatan Tutkusu

h2o Kitap

İlhan Tarus

28,00 TL
20,90 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
7,10 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kurtuluş Savaşı Üçlüsü 3 - Vatan Tutkusu Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 280
ISBN: 9786054906949
Kapak: Ciltsiz
İlhan Tarus
İlhan Tarus
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kurtuluş Savaşı Üçlüsü 3 - Vatan Tutkusu Kısa Özet

  Ege’de Yunan işgali başlamış, Aydın düşmek üzeredir. Nazilli civarında dağlar efelerin meskeni olmuştur. İşgal ordularının öncü kıtalarına kurdukları pusuların, vur kaç taktiklerinin onları yavaşlattığını ancak daha büyük bir güçle gelmeleri halinde bu direnişlerinin kolayca ezileceğini görürler.

  Hiç bilmedikleri, hiç görmedikleri yerlerde kendileri gibi direnenlerle birlik ihtiyacı yeşermekte, bu durum kurtarılacak *mülk* ve *toprak* algılarını *vatan*a dönüştürmektedir. Beri yandan aralarındaki yiğitlik atışması birlik ihtiyacını gölgeler, hiç biri emir komuta altına girmek istemez.

  Ne var ki aralarında olan bir ağanın katibi çoktandır *vatan* tutkusuyla örgütlenmektedir.

  Dağlardaki Alevi köylerden, şehir ve kasabadaki Rum ve Ermenilere kadar herkes giderek büyüyen ve güçlenen Vatan ihtiyacına yönelirken bu kavram, bir olmanın tanımına dönüşmektedir. Yine de halen kurtuluşu İstanbul’da, padişahta, halifede görenler vardır.

  Bir halkın topyekün aynı fikir altında toplanmasını küçük bir ölçekte yansıtan sıra dışı bir öykü. Kurtuluşu sadece efelerin erkekliğiyle değil kadın ve kadının toplumsal yeriyle sorgulayıp sahneleyen, kadının yükselişine işaret eden, tüm kahramanlarını olumlu ve olumsuz yanlarıyla gösteren ama asla kötülemeyen kuraldışı bir anlatım.

Kurtuluş Savaşı Üçlüsü 3 - Vatan Tutkusu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.