sadsad x
asdasd

Kurtuluş Savaşı Üçlüsü 2 - Hükümet Meydanı

h2o Kitap

İlhan Tarus

26,00 TL
19,40 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
6,60 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kurtuluş Savaşı Üçlüsü 2 - Hükümet Meydanı Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9786054906918
Kapak: Ciltsiz
İlhan Tarus
İlhan Tarus
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kurtuluş Savaşı Üçlüsü 2 - Hükümet Meydanı Kısa Özet

  Kurtuluş Savaşı’nın tam ortasında, Konya bozkırında kırk elli yerde birden Ankara’ya karşı ufak tefek başkaldırılar olur. Çoraklı ve civarında güçlü bir örgütlenme çığ gibi büyür ve kasabayı ele geçirir. İsyancılar İstanbul’a sadakat göstermekte, kendilerini hilafet ordusunun neferleri saymaktadır. Kasabanın Hükümet Meydanı darağaçlarının, cansız bedenlerin gölgeleriyle dolmuştur.

  O gölgeler arasından sıyrılan birkaç aydın gizlenip geceleri isyancıları tek tek pusuya düşürdükleri bir direniş başlatırlar. Kasabalıların önemli bir kısmı da ayaklanmayı desteklememektedir. Karşılıklı cinayetlerle yükselen gerilim ortamında kasabanın, insanlarının, toplumsal yaşamın tüm ayrıntıları belirginleşir. Bayraklar ve aşklar el değiştirir, infaz ve özgürlük yan yana durur.

  Halkın kaderini değiştiren Ankara, İstanbullu aydın asker, Kaymakam Mümtaz Bey’i başkaldırıyı ezmekle görevlendirerek onun kaderini de bir başka Hükümet Meydanı’na yöneltecektir.

  *İnsan adlarından başka olup bitenlerin tek sözcüğü bile düşsel değildir… Hiçbir olay aslında olduğundan daha sert ya da daha yumuşak tutulmadı… Hiç bir kişi yaşayıp yapandan öte kılığa sokulmadı. Hiç bir görüş, o karanlık günleri bilerek yaşamışların kanısı dışına taşmadı. Sanatın bağışlamaz, unutulmaz, yadsınmaz, savsaklanmaz kuralları içinde katı gerçeklerin kadrosu verildi.* İlhan Tarus.

Kurtuluş Savaşı Üçlüsü 2 - Hükümet Meydanı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.