sadsad x
asdasd

Kürdistan Kürtler ve Tarihteki Yerleri - Toprağın Çığlığı

J&J Yayınları
24,00 TL
Kürdistan Kürtler ve Tarihteki Yerleri - Toprağın Çığlığı Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma - İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786054852581
Kapak: Ciltsiz
Aşavan Siraç Kekuyon
Aşavan Siraç Kekuyon
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kürdistan Kürtler ve Tarihteki Yerleri - Toprağın Çığlığı Kısa Özet

  Kürdistan Tarihi'ni yazmayı 1990'lı yıllardan beri tasarlıyordum. Bu çalışmam zaman içinde gelişen bir projedir. Bu proje çok önem verdiğim ve Kürdistanlılara bilinç taşıyıcı olarak gördüğüm bir projedir. Önüme hedef olarak koyduğum alan oldukça kaygan bir alandı ve Maraton Koşusunda lazım olan sabır, nefesini iyi kullanma, bilgi derinliği ve en önemlisi tarih bilincini gerektiriyor.

  Daha önce gerçekleştirdiğim ve her geçen yıl yeni eksikliklerimi keşfettiğim daha önceki çalışmalarım bana elbette yol gösterici olmuştur.

  Bunlardan Zarathuştra, Newroz, Gathalar'ın, Vendidad'ın tercüme ve yorumları mitolojiyi doğru kullanmamı sağladı. Çok daha sonraki dönemleri anlatan tarih kitabım Barzani bana yakın dönemi yazarken mutlaka paha biçilemez bir yardım sağlayacaktır. Ama geçmişi olmayanın geleceği olmaz gerçeğini hiç bir zaman unutmadım.

  Elinizdeki kitap dört cilt olarak plânlanan dev bir projenin birinci kitabıdır. Bu çalışma bize Afrika'dan çıkıp Mezopotamya-Zagros-Toros alan ve vadilerine yerleşen insanların yazılı tarihe kadar geçen süredeki maceralaarını anlatacaktır. Bu zaman dilimini her Kürdistanlı çok iyi kavramalıdır.

  Faydalı olacağı inancıyla...
  -Dr. Aşavan Siraç Kekuyon (Dr. M. Siraç Bilgin)

Kürdistan Kürtler ve Tarihteki Yerleri - Toprağın Çığlığı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.