sadsad x
asdasd

Kur'an'ın Temel Konularına Giriş

Kayıhan Yayınları
50,00 TL
37,50 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
12,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kur'an'ın Temel Konularına Giriş Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 448
ISBN: 9786059669139
Kapak: Ciltsiz
Kerim Buladı
Kerim Buladı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kur'an'ın Temel Konularına Giriş Kısa Özet

  Her Müslümanın, Kur’ân’ın ihtiva ettiği ana konuları ve onların içeriği hakkında genel malumata daha açık bir ifade ile genel Kur’ân kültürüne sahip olması, dini ve dünyevi hayatın inşası için elzemdir. Ancak bu konuda, bırakın Kur’ân’a inanan Müslüman halkı, din hizmetlerinde bulunan, ilahiyat tahsilini tamamlayan görevlilerde ve öğrencilerde bile genel Kur’ân kültürünün eksik olduğu müşahade edilmektedir. Hatta Müslümanların neden Kur’ân’dan uzak kaldığını doğrulayacak seviyede bir bilgisizlik ve ilgisizlik görülmektedir.

  Bu kitabın hazırlanmasında en önemli etken, yukarıda belirttiğimiz gerçeklerdir. Elbette bu çalışma, Kur’ân konularını içeren bir fihrist çalışması da değildir. Bu eserin gayesi, her ne kadar her Müslümanın bildiği kadarıyla dinin mübelliği ise de özellikle din hizmetlerinde ve eğitiminde görev üstlenmiş veya üstlenecek olanlara bir bilgi paylaşımı ve destek olma düşüncesidir. Bu, sadece belirli konuları tekrar hatırlatmak suretiyle toplumda Allah’ın dinini anlatmak ve öğretmek gibi ulvi bir görevi yürütenlerin yanısıra Müslüman halkı da bilgilendirmeye yönelik bir hassasiyetin ve gayretin ürünüdür.

  Din görevlisinin ve öğreticisinin yükü ağırdır. Çünkü bu hizmeti yürütenler, Allah rızası için halka hizmet etmekte, çağın karmaşık ve müşkil problemleri karşısında sakatlanan ruhların arındırılması için çırpınmaktadırlar. Bu hizmete talip olanlar, Allah Teâlâ’nın emrettiği ve razı olduğu bir hayatı inşa etmeleri için halka en başta yardımcı olan kimselerdir.

  Bu kadar önemli ve dikkat isteyen bir vazifeyi üstlenen din görevlileri ve muallimler, mesleki, kültürel ve sosyal açıdan çok yönlü ve yeterli olmak zorundadırlar. Kur’ân’ın genel muhtevasından ve kültüründen habersiz bir görevlinin, gerçek anlamda kaliteli bir din hizmeti sunamaz.

  Gayesi insana rehberlik yapmak, onu dosdoğru istikamete yönlendirerek hidayete ulaştırmak ve terbiye etmek olan Kur’ân’ı anlamak için gayret sarf etmek, aslında her mü’minin görevidir. Biz de bu anlayışla çalışmamıza başladık. Kur’ân’ın bazı temel konularını ele alarak ve bazı âyetleri zikrederek hem halka hem din hizmeti ile uğraşanlara yardımcı olmaya gayret ettik.

Kur'an'ın Temel Konularına Giriş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.