sadsad x
asdasd

Kur'an'ın Öğrettiği Kavramlar 5-2 - Zikir 2

Süleymaniye Vakfı Yayınları

Erdem Uygan

4,00 TL
2,80 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
1,20 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kur'an'ın Öğrettiği Kavramlar 5-2 - Zikir 2 Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 56
ISBN: 9786056635601
Kapak: Ciltsiz
Erdem Uygan
Erdem Uygan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kur'an'ın Öğrettiği Kavramlar 5-2 - Zikir 2 Kısa Özet

  Kur’an’ın Öğrettiği Kavramlar serimizin beşincisi *zikir* kavramını ele aldığımız iki kitaptan oluşuyor. İlkinde zikir kelimesinin anlam dünyasını görmüş ve Kur’an’daki kullanımlarını, Rabbimizin kelimeye yüklediği anlamları ortaya koymaya çalışmıştık. Kur’an’ın zikir kelimesini kavramlaştırdığını ve bu kavrama bir takım görev ve işlevler yüklediğini görmüştük. Buna göre zikrin, hem yaratılmış hem de indirilmiş ayetlerden elde edilebilen, Allah’ın belirlediği bir metodu olan, insanları geliştiren, insanlığın evrensel hafızasında görmezden gelinemez bir yeri olan evrensel doğru bilgi olduğunu tesbit etmiştik.

  Yine kavramın özellikle gelen kitabın Allah’a ait olup olmadığının tedkiki ile ilgili işlevini görmeye çalışmıştık. Yaratılmış ve indirilmiş ayetlerin bu amaçla birlikte okunmasının ve her ikisinden elde edilen bilginin de sadece Allah’tan gelebilecek bilgiler olduğu ve her iki grup ayetin de evrensel doğru bilgi anlamında zikir adı altında terimleştiği sonucuna varmıştık.

  Elinizde tuttuğunuz ikinci kitapta ise zikir kavramının ilahi kitapların birbirlerini tasdik etmeleri bakımından işlevini ortaya koymaya çalışacağız. Bunu yaparken konu ile ilgili bilmemiz gereken bazı kavramları da yine Kur’an’dan öğrenerek doğru sonuca ulaşmanın gayreti içerisinde olacağız. Rabbimizin Kur’an’ı anlama yolundaki tüm samimi emekleri hayırlı neticelere ulaştıracağına olan inancımız sonsuz, bu konudaki duamız süreklidir.

  Erdem Uygan

   

Kur'an'ın Öğrettiği Kavramlar 5-2 - Zikir 2 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.