Kur`an`ın Hz. Peygamber`i Eğitmesi

Ekin Yayınları

Murat Kayacan

120,00 TL
Kur`an`ın Hz. Peygamber`i Eğitmesi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 184
ISBN: 9789758507443
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Murat Kayacan
Murat Kayacan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kur`an`ın Hz. Peygamber`i Eğitmesi Kısa Özet

  Peygamberler; tevhid mücadelelerini kendilerine indirilen kitaplar, sahifeler veya kendilerinden önceki peygambere indirilen kitap doğrultusunda verirler.

  İslam dinini öğretmek ve bu doğrultuda insanları eğitmek konusunda, kendilerini sorumlu hisseden herkes, Kur’an-ı Kerim’i yaşamlaştırmalı, onu ve hayatın problemlerini anlamaya çalışmalı, onun gösterdiği hedefleri ve o hedefleri gerçekleştirirken kullandığı metotları dikkate almalıdır. İnsanlığın kurtuluşu, Hz. Muhammed (s)’in yaptığı gibi Kur’an’ı hayatın yönlendiricisi kılmakla mümkündür.

  Davet ve ıslah alanında doğrudan veya dolaylı olarak Rasulullah’ın (s) insanları nasıl eğittiği konusunda yapılan çalışmalar, önemli bir yekün teşkil etmektedir. Ancak Kur’an-ı Kerim’in, Hz Muhammed’i (s) nasıl eğittiği konusunda, özel bir başlık altında sistematize edilmiş çalışmalar yoktur.

  Bu eserde; bizi eğiten, yetiştiren ve bize yol gösteren Rabbimizin, Hz. Peygamber’e (s) gönderdiği Kur’an-ı Kerim’in, bizzat onu eğitirken hangi metotları kullandığı ve onu nasıl yetiştirdiği konularının izi sürülmeye çalışılmaktadır.

 • 2. Hamur

Kur`an`ın Hz. Peygamber`i Eğitmesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.