sadsad x
asdasd

Kuran'ı Kerim Hafız Osman Hattı - Miklebsiz Pembe

Fazilet Neşriyat

Kayışzade Hafız Osman

46,00 TL
27,60 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
18,40 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kuran'ı Kerim Hafız Osman Hattı - Miklebsiz Pembe Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 616
ISBN: 7261969010032
Kapak: Ciltli
Kayışzade Hafız Osman
Kayışzade Hafız Osman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kuran'ı Kerim Hafız Osman Hattı - Miklebsiz Pembe Kısa Özet

  Meşhur hattat Kayışzâde Hafız Osman Efendi, Burdur’ludur. Hafızlığını bitirdikten sonra İstanbul`a gelip ilim tahsil etmiştir. Kazasker Mustafa İzzet Efendi’den sülüs ve celi yazısını öğrenip icazet almıştır.

  Hayatını Kur’ân-ı Kerîm yazmaya vakf ederek yüz altı Mushaf-ı Şerîf yazmaya muvaffak olmuştur. Yüz yedinci nüshayı yazarken vefat etmiştir. (1894)

  Hafız Osman, Mushaf-ı Şerîfi âyet-berkenar diye tabir edilen bir tertib ile yazmıştır. Yani, her sayfayı âyet ile başlatıp yine âyet ile, yani âyeti bölüp diğer sayfaya geçirmeden bitirmiştir.
  Kur’ân-ı Kerîm’i ezberlemekte hafızlara kolaylık sağladığı için Mushaf-ı Huffâz da denilmiştir. Günümüzdeki mushaflar bu usul ile yazılmakta ve basılmaktadır.

  Fazilet Neşriyat, Kayışzâde Hafız Osman hattı Mushaf-ı Şerîf`i orjinal nüshasından tıpkıbasım olarak yayına hazırlamış, başta tertip, tezhib, baskı ve cilt olmak üzere her aşamada büyük bir itina göstermiştir.

  Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Kurulu Başkanlığı`nca incelenip mühürlenmiştir. Muvaffakiyet Allâhü Teâlâ`dandır.

Kuran'ı Kerim Hafız Osman Hattı - Miklebsiz Pembe Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.