sadsad x
asdasd

Kur'an'da Hz. Peygamber'in s.a.v. Vasıfları

Kayıhan Yayınları
35,00 TL
26,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
8,75 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kur'an'da Hz. Peygamber'in s.a.v. Vasıfları Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 400
ISBN: 9786059669436
Kapak: Ciltsiz
Kerim Buladı
Kerim Buladı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kur'an'da Hz. Peygamber'in s.a.v. Vasıfları Kısa Özet

    Bu mütevazı çalışmayı yapmamızın sebebi; Kur’an ölçeği içerisinde, Peygamber Efendimiz’in ahlâkî meziyetlerinin, mücadele azminin, tebliğ ve tebyin görevini yürütürken sergilediği sabır ve metanetinin, aile hayatına dair gösterdiği hassasiyetinin, topluma karşı üstlendiği sorumluluğunun doğru bir şekilde anlaşılmasına ve tanıtılmasına sağlamaya yardımcı olmaktır. Ayrıca onun evrensel nitelik taşıyan mesajlarını anlatırken ve uygularken takip ettiği yöntemlerini ve yaklaşımlarını ortaya koymaktır. Zira evvelemirde onun tutum ve davranışlarını doğru bir şekilde anlamanın ilk mercii Kur’an’dır.

    Çalışmamızda, *Kur’an’da Hz. Peygamber’in Vasıfları*nı anlatan kavramlardan hareketle, onun mübeşşir, münzir, şâhid, üsve-i hasene, rahmet, raûf, sâdık, harîs, burhân, mütevekkil, emîn gibi özelliklerine de değindik. Yüce ahlakına, affediciliğine, sabrına, sehâvetine, şecaatine, nezâketine, tevazuuna, teslimiyetine işaret ettik. Yaşadığı toplumda tanındığına/bilindiğine, ümmetine düşkünlüğüne, şeriat sahibi olduğuna, tebliğinde ücret istemediğine, hidâyete erdirme kudretinde olmadığına, orta yolu izlediğine, hüküm verme yetkisine sahip olduğuna, inkârcılara ve münâfıklara boyun eğmediğine, hiçbir kimsenin hevâ ve hevesine uymadığına ve benzeri konulara yer verdik.

    Asıl konumuz Kur’an’da Hz. Peygamber olduğuna göre, birinci kaynağımız Kur’an oldu. İhtiyaç duyuldukça tefsirlere müracaat ettik. Zaman zaman meselenin daha iyi anlaşılması için hadislere başvurduk. Böylece sünnet olmadan Kur’an’ın anlaşılmasının zor olduğunu tekrar teyit etmiş olduk. Kısmen İslam tarihi ve tefsir kaynaklarına da müracaat ettik.

Kur'an'da Hz. Peygamber'in s.a.v. Vasıfları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.