90,00 TL
69,30 TL
%23 indirim
Kazancınız
:
20,70 TL
Kur’an’a Yönelirken Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 192
ISBN: 9789756062104
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2011
satis-icon
Satış Rakamları 115 adet satılmıştır.
Mehmed Alagaş
Mehmed Alagaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kur’an’a Yönelirken Kısa Özet

  Sağlıklı düşünmek, herhangi bir olguya istek ve eğilimlerimize göre olumlu veya olumsuz manalar yüklemeye çalışmak değil, o olgunun gerek manasını kavramaya çalışmaktır. Çünkü tüm hayatımız boyunca karşılaşacağımız ve değerlendireceğimiz bütün şeyler, bizlerin vereceği anlamlarla değil, varoluşları itibariyle kendi izlerinde bulunan keyfiyetleriyle anlam kazanan şeylerdir.

  Nitekim eşyayı özüne göre, fiili faile görevlerineFaili yaratılışa göre değerlendirmelerden kaynaklanan düşünme metodu ise tanımlayıcı değil arayıcı bir metoddur. Nitekim Kur`an`ı Kerim`e de, tanımlayıcı değil arayıcı olan böyle bir metodla yaklaşmamız gerekir.

  Netice olarak düşünmekle mükellef oludğumuz ayet-i kerimeyle karşılaştırğımız zaman, bu ayet-i kerimeyle karşılaştığımız zaman, bu ayet-i kerimeyi güzel bir şekilde yorumlamak, bu ayete güzel bir mana vermek için değil, bu ayet-i kerimedeki gerçek ve güzel manayı kavramak için düşünmeliyiz.

  Çünkü bizlerde, biz yaratılmışlarda, bu ayet-i kerimelerin güzelliğine güzellik, gerçekliğine gerçeklik katabilecek hiçbir şey yoktur.

 • 2. Hamur

Kur’an’a Yönelirken Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.