sadsad x
asdasd

Kur'an ve Sünnete Göre Temel İnsan Hakları

Ensar Neşriyat
23,50
18,57
%21 indirim
Kur'an ve Sünnete Göre Temel İnsan Hakları Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Hukuku Kitapları
Sayfa Sayısı: 576
ISBN: 9786059991407
Boyut: 16 x 0
Kapak: Ciltsiz
Muhsin Demirci
Muhsin Demirci
Devamı
Kampanya

Kur'an ve Sünnete Göre Temel İnsan Hakları Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kur'an ve Sünnete Göre Temel İnsan Hakları Kısa Özet

    *Kur’ân ve Sünnete Göre Temel İnsan Hakları* konulu onbeşinci Kur’ân ve Tefsir Araştırmaları Tartışmalı İlmî Toplantısı, Vakfımız (İSAV) ile M. Ü. İlahiyat Fakültesi işbirliğiyle 22-23 Aralık 2013 tarihlerinde Üsküdar Belediyesi Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilmiş ve bu toplantıda oniki tebliğ sunmuş, Türkiye’nin çeşitli üniversitele-rinden 28 bilim adamı ve toplantıya katılan dinleyiciler tarafından konu iki gün boyunca etraflıca tartışılmıştır.

    *Doğu ve Batı Medeniyetlerinde İnsan Hakları; Kelâmî Açıdan İnsan Haklarının Temellendirilmesi; Kur’ân’da Kadın ve Kadın Hakları; Kur’ân ve Sünnette Azınlık Hakları; Kur’ân'da Karı-Koca Hakları; Kur’ân ve Sünnette Ebeveyn ve Çocuk Hakları; Kur’ân ve Sünnette Hayat Hakkı ve Özel Hayatın Gizliliği; Kur’ân ve Sünnette İnanç ve Düşünce Özgürlüğü; Kur’ân ve Sünnette Esir Hakları; İnsan Hakları Olarak Mülkiyet Hakkı; Kur’ân ve Sünnette İşçi ve İşveren Hakları; Kur’ân ve Sünnete Göre Sanık ve Mahkûm Hakları* başlıklı tebliğler sunulmuş, her tebliğ ayrı ayrı müzakere edilip, tartışılmıştır.

    Toplantıda sunulan tebliğ, müzakere ve toplantı sonunda yapılan değerlendirmeler bu eserde bir araya getirilerek Kur’ân ve Sünnete Göre Temel İnsan Hakları adıyla neşredilmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.