100,00 TL
66,00 TL
%34 indirim
Kazancınız
:
34,00 TL
Kur`an ve Ehl-i Beyt Hakkında Bilgiler
Türü: Alevilik ve Bektaşilik Kitapları
Sayfa Sayısı: 590
ISBN: 9786055292027
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Sadrettin Palaoğlu
Sadrettin Palaoğlu
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Kur`an ve Ehl-i Beyt Kısa Özet

    Alevi-Bektaşi inancı üzerine çok sayıda kitap yayınlanıyor. Bunların bir kısmı gerçekten de konuyla yayından ilgilenenlerin, konuyu aydınlatma, derdini anlatma gayretini ifade ederken, bir kısmı ise yönlendirme amaçlı, toplumdaki bölünmeleri derinleştirme, Alevi-Bektaşi inancını tarihsel köklerinden(toplumcu bir islam geleneği) uzaklaştırma amaçlı çalışmalardır. İslam dışı bir Alevilik-Bektaşilik düşüncesinin pompalanması, Batıcı modernist bakışların bir yansıması olduğu kadar, toplumdaki önyargıları körükleyici, toplumdaki bölünmeleri kışkırtıcı bir özellik de taşımaktadır.

    Sadrettin Palaoğlu profesyonel bir yazar değildir, ama konuyla yakından ilgilenmiş, önce kendi merakını gidermeyi amaçlayarak konuya yönelmiş, kültürel birikimini araştırmalarıyla sentezlemiş, sonra da derdini başkalarına anlatmayı önemsemiş bir aydın kişiliğimizdir.

    Alevi Bektaş-i ve Cafer-i İnancında Kur`an ve Ehl-i Beyt kitabı, islamın ik dönemindeki bölünmeleri, Ehl-i Beyte yapılan zulümleri Hz. Ali ve Alevi-Bektaşi-Caferi inancına sahip olanların gözünden anlatıyor. Alevi-Bektaşilerle ilgili önyargılara sahip olanlar için, önyargılarını gözden geçirmesini sağlayacak, tarihsel ve dini referansları güçlü bir kaynak.

  • 2. Hamur

Kur`an ve Ehl-i Beyt Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.