sadsad x
asdasd
27,00 TL
21,60 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
5,40 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kur'an Tefsiri Metodolojisi Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 471
ISBN: 9786058596955
Kapak: Ciltsiz
Ali Ekber Babai
Ali Ekber Babai
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kur'an Tefsiri Metodolojisi Kısa Özet

  Kuran, İlahi ilimden bir mertebe olup her iki cihan kurtuluş ve saadetine ulaştıracak Yüce Allah'ın son, en kapsamlı ve en sağlam desturudur.

  Bu yüce kitabın kendine has özellikleri Müslümanların yanı sıra farklı inanç ve din mensubu olan bilim adamlarının da ona yönelmesine, ondaki sırları, yeni ve derin konuları, yol gösterici ve yapıcı formülleri keşfetme gayretine itmiştir. Ama ne yazık ki bu alanda özellikle gayrimüslim bilim adamları tarafından yapılmış çalışmalar göz ardı edilmeyecek zafiyetler, yetersizlikler, sarpma ve yanlışlıklardan korunamamıştır.

  İşte bu yüzden Kur'an tefsiri metodolojisini çeşitli boyutlarıyla ele alma gibi zaruret doğmuştur. Öte yandan ayetlerin doğru manalarına ve Yüce Allah'ın  iradesine ulaşmanın insanın saadeti, bireysel ve toplumsal problemlerinin çözümünde ne kadar olumlu etkisi varsa hiç şüphesiz bilerek veya bilmeyerek bu alanda oluşacak bir sapmanın da olumsuz etkileri olacaktır.

  Dolayısıyla şunu söylemek mümkündür. Kuran-ı Kerim'in azamet ve derinliğine binaen Kuran'ı doğru anlama ve tefsir yöntemini bilmek çok büyük bir önem arz etmektedir.

Kur'an Tefsiri Metodolojisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.