sadsad x
asdasd

Kur’an Muhtevası ve Yorumu

Kitap Dünyası
11,00 TL
8,80 TL
%20 indirim
Kazancınız
:
2,20 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kur’an Muhtevası ve Yorumu Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 128
ISBN: 9786053513049
Kapak: Ciltsiz
Muhammet Vehbi Dereli
Muhammet Vehbi Dereli
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kur’an Muhtevası ve Yorumu Kısa Özet

    İslam Dini’nin birer düşünce okulu sayılan itikadî ve siyasî fırkaları konu edinen İslâm Kur’an, insanı yoktan var eden Yüce Yaratıcı’nın, kendisiyle kullarına seslendiği ilâhî mesajın adıdır. Kur’an okuyan insan, Rabbinin kendisini muhatap kabul etmesinin doyumsuz hazzını yaşar. Kur’an, muhtevasını anlayıp onunla hayatı yönlendirmek için okunmalıdır.

    Kur’an’ın her âyetini herkesin aynı şekilde anlaması beklenemez. Kur’an’ın kendisi başta olmak üzere, Kur’an’ı anlamaya yardım eden pek çok bilgi kaynağı ve ilim vardır. Kur’an ilimlerinin en önemlisi ise tefsirdir. Her ilim dalının anlaşılmasına yardımcı olacak birtakım temel esasları bilmenin gereği de tartışma götürmeyecek bir gerçektir.

    Bu mütevazı çalışmada Kur’an’ın muhtevası yanında, onun anlaşılıp yorumlanmasına yönelik temel bazı konular hakkında farklı bir metotla özet bilgiler verilmesi hedeflenmiştir. Bu gaye ile kısaca tefsir ilminin kavram ve kaynaklarına değinilmiş Kur’an meallerinden nasıl yararlanılacağı üzerinde durulmuştur. Zira tercüme ya da meallerde, anlayan kişiye/özneye bağlı olarak metni anlamlandırma ve bunu ifade etmeye yönelik farklılıklar söz konusudur.

Kur’an Muhtevası ve Yorumu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.