sadsad x
asdasd

Kur’an Kadını Koruyor

Şira Yayınları

Gazi Özdemir

110,00 TL
68,20 TL
%38 indirim
Kazancınız
:
41,80 TL
Kur’an Kadını Koruyor Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9786054182534
Kapak: Ciltsiz
Gazi Özdemir
Gazi Özdemir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kur’an Kadını Koruyor Kısa Özet

    Asırlardır yapılan yanlışlık; dini yönlendirmeyi ve Kur`an`ı yorumlamayı tamamen erkeklere bırakmak ve kadınları Kur`an`ı anlayıp yorumlamaktan uzak tutmak olmuştur. Böyle olmasaydı, ana dilleri Arapça olduğu halde, Arap toplumlarında bu kadar tutarsızlıklar ve Kur`an`daki kesin (muhkem) hükümlerde yorum kargaşalıkları yaşanmazdı.

    Son vahiy kitabı olan Kur`an ve İslam dininin kesin kuralları, toplumda devrim niteliğinde yepyeni kadın konumu değişikliklerine yol açmıştır. Bu yönde Kur`an, kadını koruyan ve erkek ile eşit seviyeye getiren kesin (muhkem) hükümler getirmiştir. Buna dayanarak ilk Müslüman kadınlar inançlarını korumak ve savunmak üzere erkeklerle birlikte mücadeleye katılmışlar, çeşitli güçlüklere ve işkencelere göğüs germişler, göç etmeye zorlanmışlar, hatta bu uğurda şehit olmayı bile göze almış ve vazgeçmemişlerdir.

    Elinizdeki kitap, asırlardır gizlenen ve kadın devrimini sağlayan Kur`an`daki evrensel ve zaman üstü gerçekleri, bir bilim adamı titizliği ile gün yüzüne çıkarmaktadır.

Kur’an Kadını Koruyor Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.