sadsad x
asdasd

Kur’an İlimleri ve Tefsir Usulü

Rağbet Yayınları
21,00
12,60
%40 indirim
Kur’an İlimleri ve Tefsir Usulü Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 9786055378882
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Bilal Deliser
Bilal Deliser
Devamı
Kampanya

Kur’an İlimleri ve Tefsir Usulü Hakkında Yorumlar

  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kur’an İlimleri ve Tefsir Usulü Kısa Özet

    Kur’an ilimleri, Kur’an’ın kendi bünyesinden çıkmış ve daha sonra sistemleşmiş ilim dallarından oluşmaktadır. Ulûmü’l Kur’an veya Usûlü’t-Tefsir eserlerine bakıldığında bu alanla ilgili pek çok kavramın Hz. Peygamber dönemine dayandığı ve vahiyle başladığı görülür. Hz. Peygamber’le başlayan ve sahabelerle devam eden Kur’an’ı anlama çabaları nesilden nesile intikal ederek günümüze kadar gelmiştir.

    Kur’an ilimleri, bilgi alanı olarak, Kur’an’ın nasıl anlaşılacağından daha çok onu anlamaya yönelen kişinin edinmesi gereken bilgiler mecmuasından oluşmaktadır. Bu bilgi alanı ihmal edilerek veya görmezden gelinerek sahih bir yönteme ulaşılmasının zorluğu ortadadır. Bu mütevazi çalışma bir yandan okuru gelenekle ve alanla ilgili tarihsel verilerle buluştururken öte yandan geleneğin hiç de küçümsenemeyecek yöntemleri bünyesinde barındırdığına işaret etmektedir. Bu çalışmada, Kur’an ilimlerine konu olan bilgiler, yeni bir tasnifle ve bazı yeni ilave konularla okurların istifadesine sunulmaktadır. Bu yapılırken gelenek içerisinde oluşan birikimin tenkidi değil, geleneğin ortaya çıkarılması ve anlaşılması yönünde çaba sarf edilmiştir. Bu sayede okuyucu, Kur’an ilimlerine tekabül eden konuların neler olduğu konusunda fikir sahibi olurken, aynı zamanda ilgili Kur’an ilimleri ve kavramlarının disiplinler arası verilerin yardımıyla çözümüne de ulaşmış olmaktadır.

    Kur’an İlimleri ve Tefsir Usûlü kitabının Kur’an bilgisi ve Kur’an ilimleri konularına ilgi duyan herkesin yararlanacağı bir eser olmasını ümit ederiz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.