sadsad x
asdasd

Kur'an-ı Kerim'de Adab-ı Muaşeret

Fecr Yayınları - Ciltli Kitaplar

M. Zeki Duman

160,00 TL
112,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
48,00 TL
Kur'an-ı Kerim'de Adab-ı Muaşeret Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 583
ISBN: 9786059652407
Kapak: Ciltli
M. Zeki Duman
M. Zeki Duman
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kur'an-ı Kerim'de Adab-ı Muaşeret Kısa Özet

    Ahlak olmadan, insanların yöntemi için kanunların kifayetsizliği nasıl bir gerçekse, güzel ahlâkın bir nevi hayata intikali mesabesinde olan âdâb-ı muâşeret olmadan da ahlâkın, bir nazariye olmaktan öteye geçmeyeceği de öyle bir gerçektir. Bu demektir ki, bireysel ve sosyal hayatta âdâb-ı muâşeret olmadan ahlâkın, ahlâk olmadan da kanunların fert için dünya ve ahiret saadetini temin edebileceğini söylemek pek mümkün gözükmemektedir.

    Bir toplumda, adap ve erkâna riâyet edilmiyorsa, orada ahlâkın varlığından bahsedilemeyeceği gibi; âdâb-ı muâşeret ve ahlâka önem verilmeyen cemiyetlerde, insana, dolayısıyla hukuka saygıdan, nizam ve intizamdan bahsetmek de mümkün olmaz.

    Bu sebeple Âdâb-ı Muâşeret; insana, cemiyet içerisinde saygın bir birey olarak yaşayabilmek için lazım olan nezâket kurallarını öğreten, insanî ilişkilerde uyulacak ölçülü ve nazik davranışların şeklini ortaya koyan, şahsı toplum içerisinde erdemli ve hürmete lâyık kılan söz, iş ve davranış biçimlerini kapsayan önemli bir disiplindir.

Kur'an-ı Kerim'de Adab-ı Muaşeret Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.