sadsad x
asdasd
20,00 TL
12,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
8,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kur'an-ı Kerim Tefsir Yöntemi Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 170
ISBN: 9786058351738
Kapak: Ciltsiz
Ahmed Kılıçkaya
Ahmed Kılıçkaya
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kur'an-ı Kerim Tefsir Yöntemi Kısa Özet

    Bu kitabı hazırlamaktaki kastımız; mü’minler için hidayet, şifa, rahmet, nur/aydınlık ve basiret olarak gelmiş olan Kur`an’ı Kerim’i, anlama ve tefsir etmedeki karmaşayı gidermeye katkıda bulunmaktır

    Kur`an’ı Kerim, çok okunuyor, hakkında çok konuşuluyor ve çok tefsiri yapılıyor olmasına rağmen müslümanlar nezdinde gereği gibi anlaşılmış değildir. Zira Kur`an’ı gereği gibi anlamak demek onu hidayet rehberi, şifa, rahmet, nur ve basiret kaynağı edinmek demektir. Günümüzde müslümanların genelinde Kur`an’ı Kerim, hidayet rehberi, şifa, rahmet, nur ve basiret kaynağı olma işlevini gösterememektedir. Bu, onun müslümanların genelinde anlaşılmadığını ortaya koymaktadır. Geçmişten günümüze kadar yapılmış ve halen yapılmakta olan bazı Kur`an tefsiri çalışmaları, Kur`an’ın anlaşılmasını kolaylaştırmayıp zorlaştırmış ve genellikle de yanlış anlaşılmasına ya da hiç anlaşılmamasına yol açmıştır. Bunun sebebi, bu çalışmaların ya tamamen yöntemsiz yada yanlış yöntemler ile yapılmış olmasıdır. Yani Kur`an’ı Tefsir Yöntemine riayet edilmemesidir.

    Yöntem mukaddemdir. Yani önce yöntem belirlenmeli anlaşılmalıdır ki sonra onunla çalışma yapılsın. Yöntemsiz ya da yanlış yöntemlerle yapılan işlerden kast edilen neticeler hasıl olmaz.

Kur'an-ı Kerim Tefsir Yöntemi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.