sadsad x
asdasd

Kur'an-ı Kerim Orta Boy 5 Renk Miklebsiz

Fazilet Neşriyat

Kolektif

255,00 TL
165,75 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
89,25 TL
Kur'an-ı Kerim Orta Boy 5 Renk Miklebsiz Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 736
ISBN: 9786059953382
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2022
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kur'an-ı Kerim Orta Boy 5 Renk Miklebsiz Kısa Özet

    Mühim Not: İki farklı renk seçeneği vardır. Özel bir tercihiniz var ise bildirebilirsiniz. Ancak; renler stoklarla sınırlı olduğu için tercihiniz stoklarda var ise işleme alınacaktır.

    Meşhur hattat Kayışzâde Hâfız Osman Efendi, Burdurludur. Hâfızlığını bitirdikten sonra İstanbul`a gelip ilim tahsil etmiştir. Kazasker Mustafa İzzet Efendi`den sülüs ve celi yazısını öğrenip icâzet almıştır. Hayatını Kur`ân-ı Kerîm yazmaya vakfederek yüz altı Mushaf-ı Şerîf yazmaya muvaffak olmuştur. Yüz yedinci nüshayı yazarken vefat etmiştir (v. 1894). Hâfız Osman, Mushaf-ı Şerîf`i âyet-berkenar diye tabir edilen bir tertip ile yazmıştır. Yani, her sayfayı âyet ile başlatıp yine âyet ile; âyeti bölüp diğer sayfaya geçirmeden, bitirmiştir. Kur`ân-ı Kerîm`i ezberlemekte hâfızlara kolaylık sağladığı için Mushaf-ı Huffâz da denilmiştir. Günümüzdeki mushaflar bu usul ile yazılmakta ve basılmaktadır.

    Fazilet Neşriyat, Kayışzâde Hâfız Osman hattı Mushaf-ı Şerîf`i orijinal nüshasından tıpkıbasım olarak yayına hazırlamış, başta tertip, tezhib, baskı ve cilt olmak üzere her aşamada büyük bir itina göstermiştir. Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Kurulu Başkanlığı`nca incelenip mühürlenmiştir.

  • 1. Hamur

Kur'an-ı Kerim Orta Boy 5 Renk Miklebsiz Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.