Kur’an Bana Ne Diyor? Surelerin Kısa Analizi

Platanus Publishing

Fatma Tuba Ulusoy

308,00 TL
206,36 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
101,64 TL
Kur’an Bana Ne Diyor? Surelerin Kısa Analizi Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 199
ISBN: 9786257645317
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
satis-icon
Satış Rakamları 9 adet satılmıştır.
Fatma Tuba Ulusoy
Fatma Tuba Ulusoy
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kur’an Bana Ne Diyor? Surelerin Kısa Analizi Kısa Özet

  Allah `tan gelen mesajı en iyi şekilde anlamak için ne zaman ve hangi olaylar sonrasında indiğini bilmek gerekir, bu amaçla tüm sureleri ana hatları kısa ve öz olarak en belirgin ayetleri ile tanıtma gayesi güdülmüştür. Bu sayede bütüncül bir bakış açısı ile sureleri kavramak ve hafızaya kolay almak hedeflenmiştir.
  Okudukça özellikle gençlerin kafasını karıştıran soruların (deistlik, ateistlik vb.)cevabının Kur`an da olduğunun farkına varacaklardır.
  Sosyal hayatta fert ve toplum için gerekli olan düzen Kur`an da vardır. Kur`an bizim kullanma kılavuzumuzdur. Bu kurallara uyulmazsa zulüm ve baskı galip gelir. Tam da bu aşamada Ahirete imanın önemi ortaya çıkıyor. Ahiret dünya hayatına anlam kazandıran bir inanç prensibidir. Zalimlerin yaptığının karşılıksız kalmayacağı hem bu dünya da hem de ahirette cezasının olacağı ve zerre haksızlığa uğramayacağını bilmek, aklını kullananlar için sınırları çizmeyi, motivasyonu ve teselliyi sağlar. Bu şuurla peygamberimizi örnek edinerek yol alanlar kurtuluşa ereceklerdir.
  Unutmayalım ki hiçbir tefsir ve meal Kur’anı tam olarak kapsamaz. Kusurlu bir varlığın ürünü kusursuz olamaz. Yorumda ki kusurun faturası vahye çıkarılamaz. Şu bir gerçek ki ‘Dünya’nın tüm ağaçları kalem, tüm denizleri de mürekkep olsa Allah’ın vahyinin anlamı bitmez’ (lokman 27)
  Bu çalışma Mukayeseli inceleyip analiz ettiğim tefsir ve meallerin yazarlarına da Salih amel olarak geri dönmesi duası ile....
  Bu eser özellikle İ.H.L, Tefsir dersleri ve çeşitli sınavlarda kaynak eser olması dileğiyle...

 • 2. Hamur

Kur’an Bana Ne Diyor? Surelerin Kısa Analizi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.