sadsad x
asdasd
55,56
35,56
%36 indirim
Kur'an Bana Ne Diyor? Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine Kitaplar
Sayfa Sayısı: 688
ISBN: 9786059960151
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltli
Kolektif
Kolektif
Devamı
Kampanya

Kur'an Bana Ne Diyor? Hakkında Yorumlar

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kur'an Bana Ne Diyor? Kısa Özet

  Bu meal baştan sona *Kur’an Bana Ne Diyor?* sorusundan yola çıkarak hazırlandı. Mealde, her surenin; ismi, iniş sırası ve konuları üzerinden *Bana ne diyor?* sorusuna cevap verildi. Meal bu özelliği ile okuyucuya *Bu meal bana özel, benim için hazırlanmış* hissini veren, bu yönüyle de sahasında ilk olma özeliğini taşıyan bir *Açıklamalı Kur'an Mealidir.*

  Mealin sayfaları arasında dolaşmaya başladığınızda, mealin sizi elinizden tutup hayalen Asr-ı Saadete götürdüğünü, bu yönüyle de surelerin mesajlarını indiği zemin ve zaman üzerinden size hissettirdiğini fark edeceksiniz. Bu kurguyla hazırlanmış bir meal okumakla, aynı zamanda bir Siyer Felsefesi ve Siret'ul Kur'an çalışması da okumuş olacaksınız.

  Bu mealde, Kur’an’a bir Esma Tefsiri olarak bakılıyor, genelde ayet sonlarında gelen Allah’a ait güzel isimler Türkçe okunduğu gibi *Rahim, Hakim, Aiz, Kadir…* şeklinde veriliyor. Buna ilaveten bu isimlerin ayetin içeriği ile olan bağlantısına dikkat çekiliyor. Bu sayede her bir Esma, esmayı ahlaka dönüştürme yolunda okuyucuya rehberlik yapıyor.

  Meal okuyanlar bilir; meallerle alakalı en büyük sorun: Meallerin yeterince akıcı ve anlaşılır olmaması ve konular arası geçişlerde anlam kopukluklarının sıkça yaşanmasıdır. Bu mealde, tefsirlerdeki yorumların meale yansıtılması ile bu sorunların en aza indirildiğini göreceksiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.