sadsad x
asdasd

Kuramdan Uygulamaya Sosyal Bilgiler ve Tarih Öğretiminde Eylem Araştırmaları

Pegem Akademi Yayıncılık

Filiz Kabapınar

62,00 TL
Alışveriş Listeme Ekle Tavsiye Et
Kuramdan Uygulamaya Sosyal Bilgiler ve Tarih Öğretiminde Eylem Araştırmaları Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Eğitim Kitapları
Sayfa Sayısı: 535
ISBN: 9786257582056
Kapak: Ciltsiz
Filiz Kabapınar
Filiz Kabapınar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Tavsiye Et
  • Kuramdan Uygulamaya Sosyal Bilgiler ve Tarih Öğretiminde Eylem Araştırmaları Kısa Özet

    Bu kitabın temel amacı, benim tarafımdan yönetilen yüksek lisans ve doktora tezleri üzerinden bana ait/kişisel bir deneyimin Sosyal Bilgiler/Tarih öğretimi camiası ile paylaşımı sürecidir. Eylem araştırması benim için o kadar önemli ki, tarafıma tevdi edilen doçentlik dosyalarını incelerken Yüksek Öğretim Kurumu’nun ölçütlerinin yanı sıra geliştirdiğim kendi içsel ölçütlerimden biri de, ‘doçent olması beklenen bir adayın en az bir nitelikli eylem araştırması çalışmasını da gerçekleştirmiş olması’dır. İşte bu kitabın/bölümün varlık nedenlerinden biri de, doçent adaylarından talep ettiğim eylem araştırması yetkinliğine ilişkin meslektaşlarıma somut bir katkı sunmaktır. Tabii ki bu kitabın, tüm bilim alanlarındaki tüm lisansüstü öğrencilerine ve danışmanlık yapan meslektaşlarıma ve araştırmacı öğretmenlere de katkısı olmasını ummaktayım. Tüm meslektaşlarımın ve öğrencilerin nitel ve eylem araştırmalarına ilişkin temel kitaplardan kendi okuma ve anlamlandırmalarına son derece saygı duyarak, uygulamaya ilişkin bazı mütevazı görüş ve deneyim sunma çabasıdır sürecin tamamı; son noktayı koyma gibi bir düşünceden çok da çekinerek. Yine okuyucuya son önerim de, bu kitaptaki ilgilerini çeken tezlerin bütününe ulaşmalarıdır.
    Bu kitabın inceleme alanı/dersleri; Sosyal Bilgiler, Tarih, Hayat Bilgisi, İnkılap Tarihi başta olmak üzere araştırma yönteminin tüm konu ve ders alanlarına benzemesi nedeniyle diğer tüm konu ve derslerdir.
    Bu kitabın okuyucu kitlesi ise; tüm araştırmacı öğretmenler, lisansüstü öğrenciler ve eylem araştırmasına danışmanlık yapan akademisyenlerdir.

Kuramdan Uygulamaya Sosyal Bilgiler ve Tarih Öğretiminde Eylem Araştırmaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.