sadsad x
asdasd

Kundalini - Okült Bir Deneyim

Hermes Yayınları

G.S. Arundale

32,00 TL
21,44 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
10,56 TL
Kundalini - Okült Bir Deneyim Hakkında Bilgiler
Türü: Yoga ve Meditasyon Kitapları
Sayfa Sayısı: 96
ISBN: 9786057737090
Kapak: Ciltsiz
G.S. Arundale
G.S. Arundale
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kundalini - Okült Bir Deneyim Kısa Özet

  Yogada, *Kundalini* diye geçen kavram mistik Yahudilikte *Shekinah*, Mısır’da *Sekhem*, Taoizm’de *Da Kan Li* gibi birçok kültüre ait çeşitli başlıklar altında bilinen ruhsal bir enerjidir. Evrende mevcut olan Kundalini’nin, omurganın tabanında çoğu insanda uyarılmadığı sürece atıl olduğu düşünülmektedir. Bu kitapta, Dr. Arundale, uyandığında, omurgayı yukarı doğru hareket ettirerek, taca ulaşana kadar ardışık çakrayı canlandıran bu güçlü enerjinin açık, özlü ve çok kişisel bir açıklamasını verir.

  George Sydney Arundale, uzun yıllar Hindistan’da spiritüel gelenekleri inceleyerek Annie Besant gibi bilge kişilerle birlikte çalıştı. Varanasi’deki Merkezi Hindu Koleji’nin müdürüydü ve 1934’ten 1945’te ölümüne kadar Teosofi Derneği’nin üçüncü başkanlığını yürüttü.

  Kundalini hakkında birçok kitap yazıldı; eski Hint metinlerinde detaylı bilgiler, semboller, tablolar ve resimlerle betimlenir. Bu kitaptaki sunum tamamen farklı, muhtelif eserlerden ve kaynaklardan alıntılar, dipnotlar, akademik yorumlar yerine yazar tamamen kendi içsel deneyimlerini aktarıyor. Birinci elden deneyimlere dayanması ise, bu kitabı özgün kılıyor.

  Ünlü bir Teozof olan yazar, bu kitapta bazı Teosofik ilkelerin Kundalini gizemine de açıklık getiriyor.

Kundalini - Okült Bir Deneyim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.