Kulun Huzurundaki Yakın Duruşu Secde

Kitap Dünyası

Ali Akpınar

60,00 TL
45,60 TL
%24 indirim
Kazancınız
:
14,40 TL
Kulun Huzurundaki Yakın Duruşu Secde Hakkında Bilgiler
Türü: Genel İslam Kitapları
Sayfa Sayısı: 119
ISBN: 9786053510147
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2012
Ali Akpınar
Ali Akpınar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Kulun Huzurundaki Yakın Duruşu Secde Kısa Özet

    Kuranda onlarca secde ayeti yer alır. Bunlardan on dördü, Hz. Peygamberin özellikle altını çizdiği, okur okumaz secdeye kapandığı kutlu ayetlerdir. Onlarla dua edenin duasına cevap verilir. Kul onlarla Rabbine yaklaşır, Onun huzurunda yalnızca Onunla söyleşir ve Ona derdini döker, yüreğini Ona açar. Ama bu ayetlerin anlaşılarak ve bilinçli bir şekilde okunması şart. Zira İblis, secdenin ne anlama geldiğini iyi bildiği için secdeden kaçındı. Münkirler de öyle. Müşrikler ise secdeyi tam olarak kavrayamadıkları için Allahtan başka şeylere boyun eğip onlara secde ettiler. Bütün bunlara karşılık Yüce Allaha bağlanan, Ona güvenip dayanan Mümin de bilinçli bir biçimde secdeye varmalı, secdeli olmalı, secdeyi yalnızca Ona has kılmalı, secdeyle dolmalı ve secde ile olgunlaşıp kemale ermelidir.

    İşte bu çalışma secde ayetlerinin anlaşılarak okunmasını sağlayarak secde bilincini artırmak için yapıldı. Peygamberimizin okuyup secde ettiği ve bizlere de secde etmeyi emrettiği on dört ayet, metni ve meâli ile verildi, sure ve Kurân bütünlüğü içerisinde tefsiri yapıldı. Herkes istifade etsin diye teknik ayrıntılara ve tartışmalara girilmedi.

    Ömrünü Onun ölçüleri doğrultusunda geçirerek haliyle secdeli halini sürdürdüğü gibi, tüm iç organlarıyla bedenini de Onun huzurunda secdeye vardırarak hep secdeli olma dileğiyle, Yüce Mevlâ istifade nasip etsin!

  • 2. Hamur

Kulun Huzurundaki Yakın Duruşu Secde Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.