sadsad x
asdasd
Kuduz Köpek Hakkında Bilgiler
Türü: Roman ve Öykü Kitapları
Sayfa Sayısı: 207
ISBN: 9786059986168
Kapak: Ciltsiz
Abdurrahman Deveci
Abdurrahman Deveci
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kuduz Köpek Kısa Özet

  İran Türkmelerinden olan ve uzun süreden beri ülkemizde yaşayan yazar, şair ve gazeteci Abdurrahman Deveci tarafından kaleme alınan Kuduz Köpek adlı çocuk romanı, İran’ıın Türkmensahra bölgesinin sosyal hayatını yansıtması bakımından önemlidir.

  Kuduz Köpek romanı, İran Bayındırlık Bakanlığının düzenlediği 12. Rusta (Köy) Festivalinde "En iyi edebiyat eseri" ödülünü kazanmıştır.

  Yazarın, İranlı iki yazarla birlikte kaleme aldığı *Dünya Masalları* adlı kitabı da İran Çocuk ve İlk Gençlik Kitapları Birliği tarafından düzenlenen ilk festivalde en iyi kitap ödülünü almıştır.

  Farsça olarak kaleme alınan Kuduz Köpek adlı roman, Serpil Koç Konuksever’in oldukça güzel ve akıcı çevirisiyle okuyucularımıza sunulmuştur.

  Köpek, bir süre kendi etrafında döndü ve birkaç defa, uzun ve acıklı bir şekilde inledi. Tuvak, vahşi köpeklerin karşısında, korkusunu nasıl bastıracağını biliyordu. Eğer köpekler, karşısındakinin korktuğunu hissederse, daha çok vahşileşirdi. Bütün gücüyle köpeğin karşısında durmalıydı, tıpkı bir kahraman gibi. Bir kahraman hiçbir şeyden korkmazdı. Köpek, kendini toparlayıp yeni bir saldırıya hazırlandı. Tuvak, sopayı havaya kaldırdı. Eğer sopayı tam zamanında ona vuramazsa, Tahir’le aynı sonu paylaşacağının farkındaydı.

Kuduz Köpek Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.