sadsad x
asdasd
60,00 TL
42,00 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
18,00 TL
Kudüs Davamız Hakkında Bilgiler
Türü: İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 106
ISBN: 9786054605446
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2017
Ahmet Varol
Ahmet Varol
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kudüs Davamız Kısa Özet

  Kudüs kurulduğu günden bu yana vahyi, ilahi tebliği ve peygamberlik müessesesini temsil etmiştir. Dolayısıyla burası kurulduğu günden beri bir İslâm şehridir.

  Evet, Kudüs bir İslâm şehridir. Çünkü İslâm, Yüce Allah`tan vahiy alan bütün peygamberlerin ortak dinidir. Kudüs de bir peygamberler şehridir.

  Kudüs bir İslâm şehridir. Üstelik alelade değil, özel konuma sahip bir şehridir. Yüce Allah bu şehrin ve onu saran toprakların bereketli kılındığını İsra sûresinde bildirmiştir.

  İşgalciler ne kadar uğraşsalar da bu kutsal şehrin İslâmi kimliğini ortadan kaldıramayacaklardır. Ancak bütün dünya Müslümanlarının Kudüs`e yönelik sinsi oyunlar karşısında oldukça dikkatli ve duyarlı olmaları gerekir. Kudüs sadece Filistinlilerin değil bütün dünya Müslümanlarının ortak varlığıdır.

  Kudüs tüm Müslümanlara emanettir. Müslümanların ortak değerleridir. İslâm`ın ilk kıblesi ve kutsal mescitlerin üçüncüsü oradadır. Orayı fethedenler kıyamete kadar gelecek Müslüman nesillere emanet etmişlerdir. Bu emanete hep birlikte sahip çıkılması ve Kudüs davası bilincinin yaygınlaştırılması gerekir.

 • 1. Hamur

Kudüs Davamız Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.