sadsad x
asdasd
95,00 TL
71,25 TL
%25 indirim
Kazancınız
:
23,75 TL
Küçük Panteon Hakkında Bilgiler
Türü: Düşünce Kitapları
Sayfa Sayısı: 192
ISBN: 9786059949293
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Alain Badiou
Alain Badiou
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Küçük Panteon Kısa Özet

  1965`li yıllarda yirmi ila otuz yaşlarında olanlar felsefi alandaki birçok öğretmenlerle karşılaşma şansına sahip oldu. Sartre, Cangulhem ve Lacan gibi daha yaşlı olanlar hala ışıldar, Althusser gibi biraz daha genç olanlar çalışmalarını sunmaya başlarken, Deleuze, Foucault, Derrida gibi yeni bir nesil arenaya giriyordu.

  Tüm bu ustalar bugün öldü. Felsefi sahne kırk yıl uğraşla önümüze konmuş sorulara nasıl bağlı kalınacağını bilen, yeniyi kendi dilleriyle yeniden formüle edebilen ve taviz vermeyen genç ve yaşlıların dışında büyük ölçüde sahtekarlar tarafından dolduruldu. Bu kitapta, asil ve savaşçı gibi hep insanlık dışı bir kelime olan "felsefe"nin anlamını atfetmeye borçlu olduğum bu insanların kaybolduğu yılların anısını ve analizini bir araya getirdiğimi düşünüyorum.

  Felsefe Kant`ın dediği gibi bir savaş alanıdır, ben açık ve basit kıyaslamalardan yana hiç olmadım. Ama bugünkü medyatik sayısız "filozof"u göz önünde bulundurursak, bu kitapta adı geçen bütün filozofları sevdiğimi söyleyebilirim. Evet onların hepsini seviyorum!

  - Alain Badiou

  "Platon ya da Hegel`e benzer biri burada, aramızda dolaşıyor!"

  - Slavoj Zizek

  "Yaşayan filozofların en önemlilerinden biri."

  - Joan Copjec

 • 2. Hamur

Küçük Panteon Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.