sadsad x
asdasd

Kremlinin Gözleri: KGB

Timaş Yayınları

Ali Çimen

195,00 TL
136,50 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
58,50 TL
Kremlinin Gözleri: KGB Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 608
ISBN: 9786050844528
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Ali Çimen
Ali Çimen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kremlinin Gözleri: KGB Kısa Özet

  İnsan, var oldu.
  Efendi oldu, ama çoğunlukla da köle oldu.

  Sınıf, bir bakıma kader de oldu. Halklar ilk günden itibaren baskı, sömürü ve adaletsizlik ile kavgalı oldu. 1789’da ayaklandı, *özgürlük, eşitlik, kardeşlik!* dedi, kan döktü, can verdi, tiranları devirdi. Fransız Devrimi ile ümitlenir gibi olmuştu ki Sanayi Devrimi, eski düzeni yeniden kurdu; efendi yerine patron, köle yerine işçi geldi. Karl Marx diye biri çıktı. Kapitalizm bela, tarih dediğimiz sınıf mücadelesi dedi. Komünizm diye bir hayal kurdu. Sınıf değil kardeşlik, sömürü değil yoldaşlık olacaktı. Adeta bir dünya cenneti. Böyle bir dünya mümkün, *zincirlerinizden kurtulun!* dedi. Ve ekledi: *Kurtulun ve son bir devrim daha yapın!*

  Rusya’da Lenin diye biri çıktı, *evet, mümkün!* dedi. Önce Çar’ı devirdi, sonra her şeyi. Rusya’yı yaptı Sovyetler Birliği. Olacaktı komünist bir dünya cenneti. Ancak bu, hayal edilenden çok farklı bir komünizmdi. Dikiş tutmadı, tutsun diye yaratıldı bir terör makinesi.
  Adı KGB idi…

  Daha iyi bir dünya adına yaktı, yıktı, ezdi geçti. Ezdikçe büyüdü, büyüdükçe daha çok ezdi. Devrimlerle darbelerle dünyanın yarısını ele geçirdi; herkesi izledi, herkesi dinledi; cennet idealinden yarattı bir korku devleti. Özgürlük adına özgürlükleri, insanlık adına insanları yok etti.

  Bizzat kendisini besleyip büyütenleri bile…

  Ve bir gün geldi, kendi elleriyle kurduğu cennet hayalini, cehenneme dönüşmüş bir kâbus olarak yine kendi elleriyle toprağa verdi.
  Belki de bu, daha en başından itibaren yanlış yerde, yanlış zamanda yapılmış bir devrimin hikâyesiydi...

 • 2. Hamur

Kremlinin Gözleri: KGB Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.