sadsad x
asdasd

Kreçetovka İstasyonu’nda Bir Olay - Matriyona’nın Evi

İletişim Yayınevi

Aleksandr Isayeviç Soljenitsin

26,00 TL
18,20 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
7,80 TL
Alışveriş Listeme Ekle
Kreçetovka İstasyonu’nda Bir Olay - Matriyona’nın Evi Hakkında Bilgiler
Türü: Rus Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 126
ISBN: 9789750509438
Kapak: Ciltsiz
Aleksandr Isayeviç Soljenitsin
Aleksandr Isayeviç Soljenitsin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kreçetovka İstasyonu’nda Bir Olay - Matriyona’nın Evi Kısa Özet

    Kreçetovka İstasyonu’nda Bir Olay ve Matriyona’nın Evi Nobel Edebiyat Ödüllü yazar Aleksandr Soljenitsin’in savaşın birleştirdiği hayatlara dair iki çarpıcı novellası. Kreçetovka İstasyonu’nda Bir Olay, İkinci Dünya Savaşı’nın başında Sovyet ordusunda görevli teğmen Zotov’un savaşın ağırlığı altında kıvranan bir istasyon kasabasında yaşadığı huzursuzluğu, yüzleşmekten kaçındığı çelişkileri ve giderek solmaya yüz tutan ümitlerini ele alırken Ekim Devrimi’nin yarattığı coşkunun yerini alan kasveti ve tedirginliği anlatır. Matriyona’nın Evi ise ilk gözağrısını Birinci Dünya Savaşı’nda, kocasını ise İkinci Dünya Savaşı’nda kaybeden, topal kedisi ve keçisiyle yaşayan Matriyona’nın hikâyesidir. Matriyona, *her köyde onu ayakta tutan bir doğru vardır* atasözündeki *doğru* insandır.

    Soljenitsin’in bu iki novellası savaşın ayırdığı ve birleştirdiği hayatların talihsiz yazgısına dair estetik ve politik bir eleştiridir.

    *Etkisi altında bulundukları ideolojiye mesafe alarak, o ideolojiyi içeriden algılamamızı sağlayan iki yazardan biri Balzac ise diğeri Soljenitsin’dir.* Terry Eagleton

Kreçetovka İstasyonu’nda Bir Olay - Matriyona’nın Evi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.