sadsad x
asdasd

Uzay Macerası - Kral Şakir

Eksik Parça Yayınları
12,00 TL
7,80 TL
%35 indirim
Uzay Macerası - Kral Şakir Hakkında Bilgiler
Türü: Boyama Kitapları
Sayfa Sayısı: 16
ISBN: 9786052041741
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Uzay Macerası - Kral Şakir Kısa Özet

  Ünlü yazar & karikatürist Varol Yaşaroğlu'ndan size mesaj var!

  Kral Şakir

  2016 yılında televizyon ekranlarında çizgi film olarak yayın hayatına başlayan Kral Şakir, sinemadan tiyatroya kitaplara kadar geniş bir alanda kendine yer buldu. Çocukların ve yetişkinlerin severek takip ettiği bu seri ardı ardına çıkardığı Kral Şakir kitaplarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. Takipçileri tarafından sevilmesinin nedenlerinden bir tanesi kültürel özellikler taşımasıdır. Türk kültürüne ait mizah unsurları belirgin ölçüde vardır. Kral Şakir ailesine bakıldığında tipik bir Türk ailesini yansıtmaktadır. Şakir evin tek erkek çocuğu olan bir aslandır. Deli doludur, macerayı sever, coşkuludur. Evin kızı olan Canan ise bir kedidir, derslerinde başarılı, mantıklı hareketlerde bulunan Canan tam anlamıyla evin beynidir. Evin annesi Kadriye ise tüm gün temizlik ve yemek yapan, evin düzenini sağlamaya çalışan bir kedidir. Evin babası Remzi ise uçarılıkları olan, bir çocuk coşkusu taşıyan bir aslandır. Evden ayrılmayan bir de fil vardır. Necati isimli fil esprileriyle, komiklikleriyle ve absürt davranışlarıyla ön plana çıkıyor. Bu özellikleriyle bizi anlatıyorlardır aslında. Yapımcı ve yazar olan Varol Yaşaroğlu bu eseriyle çocukların sevgisini kazanmayı başardı.

  Kral Şakir Kitapları

  Ciltli olarak basılan Kral Şakir kitapları serisi toplamda 6 kitaptan oluşuyor. Çizgi roman serisi olan bu kitabın içindeki karikatürler çocuklar tarafından çok seviliyor. Eksik Parça yayınlarından çıkan kitaptaki olaylar heyecan taşıyor. Kitaptaki karakterler hep bir maceranın içerisinde. Başlarından geçen olaylar olağanüstü, şaşırtıcı ve güldürücüdür. Neredeyse başlarına bir iş açmak için yemin etmiş gibidirler. Bu serüvenleri çocuklar şu kitaplardan takip edebilirler: Kral Şakir çizgi romanıyla serinin ilk kitabı Tek Kişilik Dev Orkestra sayesinde tanıştık. Serinin ikinci kitabı Macera Ediyor. Bu seriyi takip eden üçüncü kitap ise Anlatsam Film Olur. Yazar üretmeye devam ediyor, Kral Şakir serisinin dördüncü kitabı Hayat Kısa Filler Uçuyor. Kral Şakir dizisinin beşinci kitabı ise Dostum Bu Çok Havalı. Şimdilik serinin son ve altıncı kitabı ise Dürümler Karışık.

  Kral Şakir Kitaplarını Çocuklar Severek Okuyor

  Kral Şakir kitapları kolay okunmasıyla, karakterlerin sevilmesiyle, yazıların kısa olması ve karikatürlerle desteklenmesiyle çocuklar bu kitapları severek okuyor. Okuma alışkanlığının kazandırılmasında Kral Şakir kitapları faydalı olabilir. Kral Şakir kitaplarını tek tek satın alabileceğiniz gibi daha uygun fiyata satın alabilmek için Kral Şakir Setlerini satın alabilirsiniz.

Uzay Macerası - Kral Şakir Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.