sadsad x
asdasd

Kral Şakir Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 33 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 33 ürün görüntüleniyor.

Kral Şakir

2016 yılında televizyon ekranlarında çizgi film olarak yayın hayatına başlayan Kral Şakir, sinemadan tiyatroya kitaplara kadar geniş bir alanda kendine yer buldu. Çocukların ve yetişkinlerin severek takip ettiği bu seri ardı ardına çıkardığı Kral Şakir kitaplarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. Takipçileri tarafından sevilmesinin nedenlerinden bir tanesi kültürel özellikler taşımasıdır. Türk kültürüne ait mizah unsurları belirgin ölçüde vardır. Kral Şakir ailesine bakıldığında tipik bir Türk ailesini yansıtmaktadır. Şakir evin tek erkek çocuğu olan bir aslandır. Deli doludur, macerayı sever, coşkuludur. Evin kızı olan Canan ise bir kedidir, derslerinde başarılı, mantıklı hareketlerde bulunan Canan tam anlamıyla evin beynidir. Evin annesi Kadriye ise tüm gün temizlik ve yemek yapan, evin düzenini sağlamaya çalışan bir kedidir. Evin babası Remzi ise uçarılıkları olan, bir çocuk coşkusu taşıyan bir aslandır. Evden ayrılmayan bir de fil vardır. Necati isimli fil esprileriyle, komiklikleriyle ve absürt davranışlarıyla ön plana çıkıyor. Bu özellikleriyle bizi anlatıyorlardır aslında. Yapımcı ve yazar olan Varol Yaşaroğlu bu eseriyle çocukların sevgisini kazanmayı başardı.

Kral Şakir Kitapları

Ciltli olarak basılan Kral Şakir kitapları serisi toplamda 6 kitaptan oluşuyor. Çizgi roman serisi olan bu kitabın içindeki karikatürler çocuklar tarafından çok seviliyor. Eksik Parça yayınlarından çıkan kitaptaki olaylar heyecan taşıyor. Kitaptaki karakterler hep bir maceranın içerisinde. Başlarından geçen olaylar olağanüstü, şaşırtıcı ve güldürücüdür. Neredeyse başlarına bir iş açmak için yemin etmiş gibidirler. Bu serüvenleri çocuklar şu kitaplardan takip edebilirler: Kral Şakir çizgi romanıyla serinin ilk kitabı Tek Kişilik Dev Orkestra sayesinde tanıştık. Serinin ikinci kitabı Macera Devam Ediyor. Bu seriyi takip eden üçüncü kitap ise Anlatsam Film Olur. Yazar üretmeye devam ediyor, Kral Şakir serisinin dördüncü kitabı Hayat Kısa Filler Uçuyor. Kral Şakir dizisinin beşinci kitabı ise Dostum Bu Çok Havalı. Serinin altıncı kitabı ise Dürümler Karışık. Serinin şimdilik son ve yedinci kitabı ise Mor Bir Fil Gördüm Sanki

Kral Şakir Kitaplarını Çocuklar Severek Okuyor

Kral Şakir kitapları kolay okunmasıyla, karakterlerin sevilmesiyle, yazıların kısa olması ve karikatürlerle desteklenmesiyle çocuklar bu kitapları severek okuyor. Okuma alışkanlığının kazandırılmasında Kral Şakir kitapları faydalı olabilir. Kral Şakir kitaplarını tek tek satın alabileceğiniz gibi daha uygun fiyata satın alabilmek için bkmkitap.com u ziyaret ederek Kral Şakir Setlerini satın alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.