sadsad x
asdasd

Kral Şakir Kitapları

Sıralama seçin
Toplam 88 ürün görüntüleniyor.
Görünüm:


Toplam 88 ürün görüntüleniyor.

Kral Şakir Kitapları Nelerdir?

Kral Şakir kitap serisi, Kral Şakir içeriğine sahip macera dolu kitaplardan oluşmaktadır. Özel bir kanalda yayınlanan Kral Şakir, çocukların çok sevdiği bir çizgi filmdir. Kral Şakir de bu çizgi filmin ana karakteridir. Pek çok hayvanı, insani özelliklerle yaratan çizgi filmde 5 farklı karakter bulumaktadır. Şakir’in annesi Kadriye ve kız kardeşi Canan, birer kedidir. Şakir ve Şakir’in babası Remzi ise birer aslandır. Şakir’in sakar arkadaşı Necati ise bir fildir. Çocuklara hayvan sevgisi aşılamayı amaçlayan bu çizgi film, kısa süre içinde büyük ilgi görmüştür. Bu yüzden pek çok farklı kitap içeriği sunmaktadır. Kral Şakir kitapları set halinde 9 parçadan oluşmaktadır. 7’den 70’e herkese bir şeyler öğretmeyi amaçlayan Kral Şakir karakterleri, izleyenelri macera dolu bir dünyaya çağırmaktadır. Çizgi film ile eş zamanlı ilerleyen kitaplar sayesinde çocukların öğrenme ve gelişim dönemlerı olumlu yönde etkilenmektedir. Her yaştan çocuğa hitap eden Kral Şakir hikaye kitapları, çocuklar ve ebeveynlerin birlikte keyifli vakit geçirebileceği bir etkinlik sunmaktadır.

Pek çok farklı set sunan Kral Şakir kitapları, farklı içerikleri ile her yaştan çocuğun ilgisini çekmektedir. Çocuğunuzun yaş seviyesine uygun setleri alarak çocukların gelişimlerine katkı verilebilmektedir. Macera dolu bu kitaplar ile çocuğunuz hem eğlenmekte hem de öğrenmektedir. Eğlenceli anları aktaran Kral Şakir ve arkadaşları, çocuklara pek çok şey öğretmeyi de amaçlamaktadır. Çocuğunuzun güvenli ve keyifli vakit geçireceğinden emin olmak için Kral Şakir kitap setlerini ebeveynler tercih etmektedir.

Kral Şakir Kitaplarının Faydaları Nelerdir?

Tamamen yerli karakterlerden oluşan Kral Şakir, konu bakımından da oldukça aşina olduğumuz içerikler sunmaktadır. Bu sayede çocuklar günlük yaşam ile ilgili pek çok bilgi de öğrenebilmektedir. Kral Şakir kitapları serisi, herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bir dünya sunmaktadır. Ebeveynlerin de sevgisini kazanan Kral Şakir; aileyi, günlük hayatı ve her gün karşılaşılan sorunları komik bir dille aktarmaktadır. Bu yönüyle çocuklara kültürümüzü ve değerlerimizi aşılama açısından en doğru kaynaklar arasında yer almaktadır. Kitaplar içerisinde çocukların öğrenebileceği pek çok davranış aşağıda listelenmiştir:

 • İyilik
 • Çalışmanın önemi
 • Yalan söylemenin kötü bir şey olduğu
 • Kültürel değerler

Kitap seti bu özellikler gibi daha pek çok öğretiyi de içerisinde bulundurmaktadır. Ayrıca tüm bu öğretileri çocuklara verirken mesaj verme kaygısıyla değil; komik ve eğlenceli olma amacıyla yapmaktadır. Böylece eserler çocukların daha da sevdiği bir araç haline gelmektedir. Kral Şakir okuma kitabı, çocukların zihinsel ve sosyal gelişimini de desteklemektedir. Bu özellikleri ile ebeveynlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Eserler her yaştan çocuk için uygun içeriklere sahip durumdadır. Ayrıca çocukların psikomotor yeteneklerini geliştirmekte ve hayal dünyalarını renklendirmektedir. Macera, eğlence, öğreticilik gibi pek çok unsuru bir araya getirmektedir. Bu yüzden zengin bir okuma deneyimi sunmaktadır. Kral Şekr kitap seti, çocukların kitaplığında yer alması gereken kitaplardandır.

Günlük hayattan hikayeler içermesi ve çocukların kendi dünyaları ile bağ kurmasını sağlayan içerikleri sayesinde çocukların daha yaratıcı düşünmesine de katkı sağlamaktadır. Küçük yaştakiler için uygun mizah ve espri anlayışı keyifli vakit geçirmeyi sağlamaktadır. Ayrıca sürükleyici hikayeler, çocukların okuma alışkanlığı kazanmasına da imkan vermektedir. Okuma yazma bilmeyen çocuklar ise ebeveynleri okurken, dikkatle dinleyerek, dinleme alışkanlığı kazanmaktadır. Kral Şakir kitapları seri olarak oldukça yararlı bilgiler sunmaktadır. Çocuklara iyi davranış alışkanlıkları kazandırarak gelişim dönemlerinin daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Hem geçmişten hem de günümüzden hikayeler içerdiği için çocukların en sevdikleri setler arasında yer almaktadır. Farklı konulara sahip kitapları, çocuğunuzun ilgisine göre tercih edilmektedir.

Kral Şakir 9’lu Setin İçinde Yer Alan Kitaplar Hangileridir?

9 farklı kitaptan oluşan Kral Şakir kitap seti; farklı konuları ile çocukların dikkatini çekmektedir. Kral Şakir kitapları 9 içeriğinde kısaca şu hikayeler anlatılmaktadır:

 • Kral Şakir 1 – Tek Kişilik Dev Orkestra: Şakir ve ailesi geleneksel Türk örf ve adetlerine bağlıdır. Şakir’in babası bankada çalışan bir memurdur. Remzi işten dönünce Necati ve Şakir ile video oyunları oynayarak vakit geçirmektedir. Anne Kadriye, gününü temizlik, çamaşır, bulaşık gibi ev işleriyle geçirmektedir. En küçük kardeş Canan ise gününü kitap okuyarak geçiren akıllı ve bilgili bir kızdır. Okul hademesi olan fil Necati ise işten geldikten sonra kalan vaktini Şakirlerin evinde oyun oynayarak ve yemek yiyerek geçirmektedir. Sakar olan Necati, Kral Şakir ve ailesinin başına sürekli iş açılmaktadır. Bu maceraları anlatan kitap renkli tasarımı ile dikkat çekmektedir.
 • Kral Şakir 2 – Macera Devam Ediyor: Şakir’in büyüme sürecinde ailesiyle yaşadığı sorunlar, tatlı bir dille aktarılmaktadır. İlk başta büyümek isteyen Şakir, büyümenin getirdiği sorumlulukları görünce büyümekten vazgeçmektedir. Çocuklar ve aile arasındaki problemler belirli bir olay örgüsü içerisinde anlatılmaktadır. Çocukların ebeveynlerini anlamasını sağlanmaktadır. Eğlenceli bir dille farkındalık oluşturan kitap, çocularıa okuma alışkanlığı kazandırmaktadır.
 • Kral Şakir 3 – Anlatsam Film Olur: 6 – 10 yaş arası okuyucular için uygundur. Birlik ve beraberliğin anlatıldığı bir kitaptır. Kral Şakir, ailesi ve Necati’nin başına pek çok zorluk gelmektedir. Karakterler tüm bu zorlukları birlik ve beraberlik içinde çözmektedir. Mantıklı düşünme ve hayal gücünün önemi vurgulanmaktadır.Eser, çocuklara birlik ve beraberlik duygusunu aşılamayı amaçlamaktadır. Kral Şakir kitapları 3, akıcı ve eğlenceli anlatımı ile çocuklara okumayı sevdirmektedir.
 • Kral Şakir 4 – Hayat Kısa Filler Uçuyor: Bankacı Remzi ve Fil Necati’nin yaşadığı komik olaylar anlatılmaktadır. Necati yemek yemeyi çok seven, aşırı sakar ve tüm zamanını bu sevimli aile ile geçiren bir fildir. Canlanan ev eşyaları, aşırı akıllı buzdolabı, uçan filler gibi oldukça acayip pek çok olay anlatılmaktadır. Maceradan maceraya koşan Remzi ve Necati’nin başına en garip olaylar gelmektedir. Bu seride, çocuklara dostluk ve dayanışmanın önemi eğlenceli bir şekilde aktarılmaktadır. Eser, çocuklar için pek çok mesaj içermekte ve beyin gelişimine katkı sağlamaktadır.
 • Kral Şakir 5 – Dostum Bu Çok Havalı: Çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak için daha az resim ve çizim içermektedir. Aynı zamanda çocukların hayal güçleri ile olayları ilişkilendirmektedir. Kral Şakir ve arkadaşlarının başına, merak uyandıracak pek çok olay gelmektedir. Bu merakı takip eden sevimli dostlar, pek çok sürprizle karşılaşmaktadır. Bol bol mizah bulunan bu seride, çocukların gündelik dili daha iyi anlamaları sağlanmaktadır. Atasözü ve deyimler bol bol kullanılmaktadır. 6-10 yaş aralığındaki tüm çocuklar için güvenilir bir settir.
 • Kral Şakir 6 – Dürümler Karışık: Canan, Kral Şakir ve mahalle halkının başından geçen olaylar anlatılmaktadır. Mahalle ahalisinden Dünya Bey, Kapalı Çarşı Halı işine girmektedir. Dünya Bey’i ziyarete giden mahalleliler, bulutları sakinleştirmek ve karpuzlarla halay çekmek gibi acayip işlerle uğraşmaktadır. Kral Şakir Dürümler Karışık kitabı, geniş olay örgüsü ve gerçeküstü hayal gücü bir arada sunmaktadır.
 • Kral Şakir 7 – Mor Bir Fil Gördüm: Yoğun olay örgüsü, Kral Şakir’in ince esprileri, farklı karakterler ve geniş hayal gücü yer almaktadır. Fil Necati’nin geçmişten günümüze yaşadıklarını anlatılmakta ve okuyucular zaman yolculuğuna çıkarılmaktadır. Hikayenin tamamında hayvan karakterler kullanılmıştır. Karakterlerin başına gelen olaylar ve bunlardan çıkardıkları dersler konu edilmektedir. Aile, mahalle, komşuluk gibi kavramların önemi anlatılmaktadır.
 • Kral Şakir 8 – Macera Adası: Aile fertlerinin çıktığı uzun bir yolculuk işlenmektedir. Dünyanın en eski sporunu bulmak için Kars’a gidilmektedir. Necati’nin sürekli acıkması en büyük sorundur. Karnını doyurmak için birçok şeyi karıştıran Necati, yolculuğun uzun ve zorlu geçmesine neden olmaktadır. Bol bol atasözü ve deyim kullanılan Kral Şakir kitapları Macera Adası, kültürümüzü eğlenceli bir dille aktarmaktadır.
 • Kral Şakir 9 – Okulda İlk Gün: Serinin son kitabında, aile maceralarından okul maceralarına geçiş yapılmaktadır. Bu kitapta Şakir’e, Kirpi Cesur adlı yeni bir arkadaş eşlik etmektedir. Bu ikili arasında geçen pek çok macera, çocuklara dostluğun önemini aşılamaktadır.

En Yeni Kral Şakir Kitapları Hangileridir?

Kral Şakir serisinin her kitabı büyük ilgiyle karşılanmıştır. Kral Şakir 9. kitap Muhtişim Dedektifler de, son çıkan kitaptır ve çocukların beğenisini kazanmıştır. Olağanüstü olayların eksik olmadığı Şakirlerin mahallesinde geçen yepyeni olaylar anlatılmaktadır. Remzi ve Necati dedektif olarak göze çarpmaktadır. Mahallede dolanan Kurt Adam’ı bulmayı karakterler amaç edinmiştir. Fil Necati’nin sakarlıklarına, iştahına ve yanlış anlaşılmalarına rağmen tüm karakterler, macera dolu olayların üstesinden gelmektedir. Varol Yaşaroğlu tarafından kaleme alınan Kral Şakir kitapları Muhtişim Dedektifler, 2020 yılında yayınlanmıştır. 208 sayfaya sahiptir ve eserde ciltli kapak bulunmaktadır. Renkli sayfaları ile oldukça dikkat çekmektedir. Aynı zamanda yırtılmaya karşı dayanıklı olduğu için uzun süre rahatlıkla kullanılabilmektedir. Eser uzun soluklu hikayeler barındırdığı için çocuklara oldukça fazla maceralı olay sunmaktadır. Geniş olay örgüsü ile çocukların hayal dünyasını zenginleştirmektedir.

Kral Şakir Kitap Seti Çeşitleri Nelerdir?

Kral Şakir kitap setleri, farklı alternatiflere sahiptir. 5’li, 6’lı, 8’li, 9’lu setler halinde satılmaktadır. Set halinde satın almak, çocukların hikayeler arasında bağ kurabilmesini sağlamaktadır. Daha küçük yaştaki çocuklar için Kral Şakir ilk okuma kitapları bulunmaktadır. Bu setler, 10 farklı kitaptan oluşmakta ve çocuklara meslekler hakkında eğlenceli bilgiler vermektedir. Kral Şakir kitapları kaç yaş için sorusunun cevabı, örneğin okumaya yeni başlayanlar için ilk okuma seti örnek verilebilmektedir. Eğlenceli ve akıcı içeriğe sahip bu set; çocuklara doğal afetler, gezegenler, uzak durulması gereken zararlı alışkanlıklar gibi pek çok öğretiyi barındırmaktadır. 6-10 yaş arasındaki çocuklar için ise özellikle Kral Şakir kitapları 9’lu set önerilmektedir. Kral Şakir kitapları yorumları ve içerikleri incelendiğinde, bu set çocukların en beğendiği ve onlara en uygun set olarak göze çarpmaktadır. Bu setler, hem pedagogların hem de ebeveynlerin onayını almıştır.

Kral Şakir kitapları yazarı Varol Yaşaroğlu, her seride ve her kitapta çocukların gelişim dönemine uygun içerikler hazırlamıştır. Gerek çizimler gerekse anlatılar, çocukların görsel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamaktadır. Hayal dünyasının zenginleşmesini sağlayan olaylar ve renkli tasarımlar kitap içerisinde bulunmaktadır. Ayrıca dayanıklı cilt kapağı sayesinde deformelere karşı eserler sağlam kalmaktadır. Çizgi filmden alınan karakterlerin kitap içinde olması, çocukların okuma alışkanlığı kazanmasını kolaylaştırmaktadır. Ebeveynlerin de severek izlediği Kral Şakir, her yaş için pek çok öğreti sunmaktadır. Yerli yapım olduğu için çocuklara, günlük yaşamdan daha yararlı daha tanıdık bilgiler vermektedir. Kültürel değerleri öğretme konusunda çok doğru bir kaynaktır. Komik ve eğlenceli anlatımı sayesinde, çocukların sıkılmadan okuyacağı bir kitaptır. Farklı konulara yer veren yazar, bol bol atasözü ve deyim de kullanmıştır.

Kral Şakir Kitaplarının Çocuklara Sunduğu Öğretiler Nelerdir?

Oldukça farklı konulara ele alan pek çok Kral Şakir kitabı bulunmaktadır. İlk olarak çizgi film şeklinde çıkan Kral Şakir, kısa bir süre içinde çocukların ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bu yüzden kitap haline getirilmiş ve çocuklara pek çok eğlenceli içerik sunmayı hedeflemiştir. Öğretici ve eğlenceli içerikler ile çocukların gelişimine katkı vermektedir. Kral Şakir kitapları 1 ile başlayan seride, çocukların edineceği iyi davranışlardan bazıları şu şekildedir:

 • Ebeveynlerini dinleme ve anlama
 • Yalan söylemenin kötü bir şey olduğu
 • Dostluk ve dayanışmanın önemi
 • İyilik yapma
 • Çalışmanın önemi
 • Birlik ve beraberliğin gücü
 • Hayal gücünün gelişmesi
 • Gerçek dünya ile bağ kurma
 • Atasözü ve deyimlerin anlamları

Pek çok öğreti sunan Kral Şakir, ebeveynler ile çocukların birlikte güzel vakit geçirmesine imkan vermektedir. Her bir seri, çocukların ilgisine ve gelişim dönemine uygun hazırlanmıştır. Okul öncesi dönemde Kral Şakir izleyerek büyüyen çocukların, okumayı öğreninceye kadar Kral Şakir kitapları ile okuma alışkanlığı kazanması oldukça kolay olmaktadır. Okumayı sevdiren anlatımı ve sürükleyici olayları ile çocukların ilgisini çekmektedir. Kral Şakir kitapları Macera Devam Ediyor ve diğer tüm kitaplarda, çocuklar maceralı olayların içine girmektedir. Eserler, dil bakımından çocuklara uygundur. Aynı zamanda içinde kültürümüzden pek çok öge bulundurmaktadır. Çocukların eğlenceli bir şekilde değerleri, gelenek ve görenekleri öğrenmesi bu setler ile mümkün olmaktadır. Aynı zamanda ebeveynler yanlarında yokken de güvenilir içeriklerle vakit geçirecen çocuklar öğrenmeye devam etmektedir. Bol resimli kitaplar, okuma yazma bilmeyen çocukların da kullanabileceği bir yapı sunmaktadır. Dayanıklı yaprakları, küçük çocukların yırtmaya meyilli olmalarına karşı sağlamlık barındırmaktadır. Böylece kütüphanelerde uzun yıllar güvenle saklanabilmektedir. Birbiriyle bağlantılı olayları çocuğun daha iyi anlaması için set halinde satılan seçenekler mevcuttur. Aynı zamanda Kral Şakir kitapları set halinde olanlar daha uygun fiyatlara sahiptir.

Her Yaşa Hitap Eden Kral Şakir Kitapları Hangileridir?

Kral Şakir kitaplarının hangi yaş grubu için uygun olduğu merak edilmektedir. Bir çizgi film olarak başlayan Kral Şakir, kitaplarıyla da ilgi çekmeyi başarmıştır. Farklı konuları ve karakterleri başarılı bir şekilde sunan Kral Şakir, her yaştan çocuk için uygundur. Özellikle okul öncesi dönemde çocukların sık sık izlediği çizgi filmlerin yaşlarına uygun olması çok önemlidir. Kral Şakir, hem geleneklerimize ve kültürümüze uygun içeriği hem de anlaşılır dili ile küçük yaştaki çocuklar için uygundur. Bu yüzden okumaya başlayan her çocuk için güvenle Kral Şakir kitapları satın alınabilmektedir . Çocuklara eğlenceli ve öğretici hikayeler okumak içi, Kral Şakir setleri güvenilir kaynakalrdır. Bol resimli Kral Şakir Dostum Bu Çok Havalı kitabı, çocukların okul öncesi dönemde görsel zekalarının gelişimine katkı sağlamaktadır. Hikaye okunurken çouklar resimlere bakarak aralarında bağ kurmaktadır. Böylece çocuklarda algı ve anlamlandırma yeteneği gelişmektedir. 208 sayfadan oluşan Kral Şakir seri kitapları, uzun soluklu olaylar ile çocukların anlam dünyasını geliştirmektedir. Farklı setlerden oluşan Kral Şakir kitapları, çocukların yaş grubuna, ilgi alanına göre tercih edilmektedir. Özellikle ilk okuma kitapları, büyük puntolu yazılarla oluşturulmuştur. Çocukların rahat görmesini sağlayarak daha kolay okumalarına yardımcı olmaktadır.

Kral Şakir kitapları fiyatları, son derece uygundur. İsteğe bağlı olarak tekli veya çoklu setler halinde satın alınabilmektedir. Setin içerisinde bulunan kitap sayısına göre setlerde fiyatlar değişmektedir. Kral Şakir setleri sayesinde çocukların doğru gelişimleri ve hayal güçlerinin zenginleştirilmesi sağlanılmaktadır.

Daha fazla bilgi
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.