Kral Arthur’un Sarayında Connecticutli Bir Yankee

Nora Kitap

Mark Twain

144,00 TL
93,60 TL
%35 indirim
Kazancınız
:
50,40 TL
Kral Arthur’un Sarayında Connecticutli Bir Yankee Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 456
ISBN: 9786056595745
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2016
Mark Twain
Mark Twain
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Kral Arthur’un Sarayında Connecticutli Bir Yankee Kısa Özet

  19. Yüzyıl Amerikası’ndan bir yankee, talihsiz bir kaza sonucu kendini 6. yüzyılda bulur. Artık Kral Arthur’un tebasının bir üyesidir ve çok geçmeden, İngiliz ulusunu Camelot’un zulmünden kurtarmak ve özgürleştirmek, batıl inançlarla yönetilen ülkeyi Cumhuriyet’e taşımak için kolları sıvar. Hedefiyle arasında, başta dönemin en tehlikeli adamı Merlin olmak üzere, aristokrasi, Kilise ve tabii ki krallığın kendisi dursa da, yüksek teknolojik bilgisi sayesinde engellerin tek tek üstesinden gelecektir.

  Ancak unuttuğu bir şey vardır: *Mutlak güç muhakkak yozlaştırır.* Üstelik, özgürlük düşüncesi ya da yeni idealler bir toplumun kolay kolay benimseyebileceği şeyler değildir.

  Kral Arthur’un Sarayında Connecticutlı Bir Yankee, sadece zaman yolculuğu kavramının temellerini atmakla kalmayan, devrimin kendi çocuklarını nasıl yediğini de gözler önüne seren bir başyapıt.

  Üstelik Mark Twain’in unutulmaz karakteri Hank Morgan’ın maceraları Türkçe’de ilk kez! Fantastik bir ironi, anarşist bir komedi okumak isteyenler buyursun…

 • 2. Hamur

Kral Arthur’un Sarayında Connecticutli Bir Yankee Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.