150,00 TL
100,50 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
49,50 TL
Köstebek ve Lokomotif Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Tarihi Kitapları
Sayfa Sayısı: 240
ISBN: 9789757178491
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2006
satis-icon
Satış Rakamları 2 adet satılmıştır.
Daniel Bensaid
Daniel Bensaid
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Köstebek ve Lokomotif Kısa Özet

    Postyapısalcı modanın hüküm sürdüğü doksanlı yıllarda Fransız düşünce dünyasihdan yükselen radikal bir ses olarak Daniel Bensa`id`in militan felsefesi Türkiyeli okurla randevusunu kaçırmıştı. Bugüne dek ancak militan neşriyat içinde dikkatli ve titiz bir takibe soyunanlar yazarın tektük kimi metinlerine ulaşma imkanına sahipti. Alternatif küreselleşme hareketinin tarihin sahnesine çıkışıyla ve bu harekete bir perspektif sunmaya yönelik kitapların başta Tony Negri ve John Holloway`in eserleri olmak üzere Türkçe`ye çevrilmesiyle oluşan yeni ve bambaşka bir bağlamda bu buluşma elinizdeki derlemeyle nihayet sağlanmış oldu.

    Bu derlemeyle küresel direniş hareketinin içinden geçtiği güncel tartışmalara müdahalede bulunmak kadar yazarın zihin dünyasını da çeşitli boyutlarıyla aktarmayı hedeflediğimizden Bensa`id`in farklı üsluplarla ve elbette farklı işlevlere yönelik kaleme alınmış metinlerini bu bir araya getirdik.

    Daniel Bensaid 1946`daToulouse`da doğdu. Nanterre`deki öğrenciliği sırasında 1968 ayaklanmasına katıldı. Şu anda Paris Üniversite Vııı`de felsefe profesörü ve Ligue communiste revolutionnaire`in kuramcılarından. VValter Benjamin ve Kari Marx üzerine incelemeleri ile tanınır.

  • 2. Hamur

Köstebek ve Lokomotif Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.