70,00 TL
42,00 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
28,00 TL
Köroğlu Geliyor Hakkında Bilgiler
Türü: Hikayeler
Sayfa Sayısı: 72
ISBN: 9786053413530
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2016
satis-icon
Satış Rakamları 8 adet satılmıştır.
Samed Behrengi
Samed Behrengi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Köroğlu Geliyor Kısa Özet

  Köroğlu Geliyor

  Farsça aslından en güncel çeviri
  Binbir Çiçek kalitesiyle

  Yıllarca önce Azerbaycan’da yaşayan bir yiğit vardı. Adı Ruşen Ali’ydi. Ama insanlar onu Ruşen Ali diye değil, Köroğlu diye bilirdi.

  Babası Nalbant Ali’nin gözleri görmüyordu. Önceden *Ali’nin oğlu* denen Ruşen’e, babası görmez olunca *Körün Oğlu* demeye başladılar. Körün oğlu zamanla Köroğlu’na dönüştü. Köroğlu büyüyüp delikanlı olduktan sonra ülkenin en ünlü yiğidi oldu.

  Babası, yanında çalıştığı bey tarafından gözleri kör edilip sürülünce, Köroğlu hem babasına hem de tüm halka haksızlık ve zulüm eden beylere, ağalara, paşalara karşı mücadeleye girişir. Köroğlu efsanesini duyan çok sayıda yiğit delikanlı ülkenin pek çok yerinden kalkıp Çamlıbel’e gelir ve Köroğlu’na katılır. Köroğlu ve arkadaşlarının gösterdiği yiğitlikler, haksızlıklara başkaldırmaları, doğruluk ve dürüstlükten yana olmaları ve bütün bunlar sonucunda halkın sevgisini kazanmaları paşaları korkutur, Köroğlu ve yanındakilerin direnişini kırmak için yollar aramaya başlarlar. Bakalım Köroğlu önüne çıkan zorluklarla nasıl mücadele edecek?

 • 1. Hamur

Köroğlu Geliyor Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.